رئیس كل دادگستری لرستان:

بخش طرهان صاحب دادگاه عمومی انقلاب می شود

بخش طرهان صاحب دادگاه عمومی انقلاب می شود به گزارش علم عدل لرستان رئیس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: با مکاتبه انجام شده با رئیس قوه قضائیه و اعلام شاخصه های موردنیاز با ایجاد دادگاه عمومی بخش طرهان موافقت شد.


محمد رزم، امروز یازدهم دی، در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان کوهدشت در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: به دنبال جذب برخی از قضات برای شهرستان کوهدشت و تکمیل کادر قضایی این حوزه هستیم، ضمن اینکه تابحال تعداد دو دادیار از محل تقسیم کارآموزان قضائی به این شهرستان اختصاص داده شده است.
وی اظهار داشت: تعدادی کارمند اداری هم از محل آزمون استخدامی سالهای گذشته به کادر اداری این دادگستری افزوده شده است.
رئیس کل دادگستری لرستان، آمار پرونده های ورودی و مختومه دو شعبه حقوقی در کوهدشت را بالا خواند و اضافه کرد: با پیگیری های انجام گرفته در قوه قضائیه خوشبختانه با ایجاد شعبه سوم دادگاه حقوقی در این شهرستان موافقت و مجوز آن صادر گردیده است و بزودی با تعیین دادرس یا رئیس شعبه فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود.
رزم بیان نمود: با مکاتبه انجام شده با رئیس قوه قضائیه و اعلام شاخصه های موردنیاز جهت راه اندازی دادگاه عمومی در بخش ها، با ایجاد دادگاه عمومی بخش طرهان موافقت شد، ضمن اینکه رئیس دادگاه عمومی این بخش هم منصوب شده و ساختمان آن هم آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به اینکه بخش درب گنبد کوهدشت هم ظرفیت ایجاد دادگاه عمومی را دارد، اظهار داشت: در مرکز این بخش هم دادگاه عمومی بخش ایجاد و بعد از تجهیز ساختمان و تعیین رئیس و کارکنان دادگاه عمومی، فعالیت خویش را شروع خواهد نمود.
رئیس کل دادگستری لرستان ایجاد دادگاه های عمومی در بخش ها و شهرستان های استان را در جهت تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی عنوان و خاطرنشان کرد: با ایجاد واحدهای قضایی جدید، دسترسی مردم بخش های طرهان و درب گنبد به دادگاه راحتتر و تراکم پرونده های ورودی به دادگستری کوهدشت کاسته خواهد شد.
رزم افزود: باآنکه کوهدشت از مرکز پزشکی قانونی و پزشک معاضدتی برخوردار است، با این وجود به دنبال تأمین نیروی متخصص پزشکی قانونی هستیم.
وی ضمن اشاره به اعلام موافقت برای ایجاد بازداشتگاه در شهرستان کوهدشت، افزود: با توجه لزوم مبحث و با همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان به دنبال تعیین مکان مناسب برای تحقق این مهم هستیم.
رئیس کل دادگستری لرستان اظهار نمود: در جهت جلوگیری از وقوع جرم در کوهدشت، پایش تصویری در مراکز و معابر این شهرستان الزامی است، ازاین رو مطالعات لازم در این حوزه صورت خواهد گرفت.
رزم به جذب ۲۴ قاضی طی یکسال گذشته در مجموعه دادگستری لرستان اشاره و تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده همینطور تابحال مجوز ۱۳ شعبه بازپرسی، دادگاه عمومی حقوقی، خانواده، کیفری ۲، انقلاب و تجدیدنظر دریافت و به چارت تشکیلات دادگستری استان افزوده شده است.
وی بیان نمود: بزودی هم شاهد افتتاح هفت دادگاه عمومی در بخش های طرحان، درب گنبد، ویسیان، زاغه، سیلاخور، ذلقی و خاوه در سطح استان لرستان خواهیم بود.
منبع:

1399/10/12
13:08:41
0.0 / 5
2070
تگهای خبر: آزمون , بازداشت , پرونده , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت