دادستان كل كشور:

اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با كرونا در زندان ها انجام شده است

اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با كرونا در زندان ها انجام شده است به گزارش علم عدل دادستان کل کشور اظهار داشت: خوشبختانه در مورد مقابله با ویروس کرونا اقدامات بسیار خوبی در زندان ها صورت گرفته و کنترل این بیماری مدیریت شده است.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، سومین جلسه اجرای ماده ۲۷ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور، معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور، دادستان انتظامی قضات، معاون راهبردی قوه قضاییه، معاون اجتماعی قوه قضاییه، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، دادستان عمومی و انقلاب تهران، رئیس کل دادگستری و دادستان استان البرز، معاون رئیس کل دادگستری استان تهران و معاون رئیس سازمان زندانها برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه نگاه به زندان و زندانیان در دوره تحول یک نگاه مثبت است، اظهار نمود: در جلسه امروز علاوه بر بررسی مصوبات دو جلسه قبل، به صورت تخصصی به مسائل و مشکلات کلان زندان های استان البرز پرداخته می شود.

وی بیان نمود: اهمیت برگزاری این جلسه و جلسات دیگر از آن جهت است که معاونت نظارت بر دادسراها و ضابطین دادستانی کل در طول چندماه گذشته به صورت جدی و جهادی بازرسی های مختلف و مختلفی را از زندان های سراسر کشور داشته و دارند و نتایج این بازرسی ها به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد تا بتوانیم از مشکلات زندان و زندانیان بکاهیم.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در مورد مقابله با ویروس کرونا اقدامات بسیار خوبی در زندان ها صورت گرفته است و کنترل بیماری مدیریت شده است.

دادستان کل کشور افزود: آمارهای این مساله به صورت هفتگی و شفاف خدمت ریاست قوه قضاییه عرضه می گردد و اعطای مرخصی ها در قالب بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه یکی از اشکالات اصلی سازمان زندان ها کمبود بودجه است اظهار داشت: اگر بخواهیم در بحث باز اجتماعی کردن زندانیان و کاهش جمعیت کیفری موفق باشیم لازم است بودجه و امکانات کافی در اختیار سازمان زندان ها قرار گیرد.

در ادامه این جلسه حاضرین به بیان مشکلات و نظرات و راهکارهای مورد نظر پرداختند.

منبع:

1399/09/24
13:58:28
5.0 / 5
1646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت