رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

شبكه آب و فاضلاب فرسوده خوزستان باید اصلاح گردد

شبكه آب و فاضلاب فرسوده خوزستان باید اصلاح گردد به گزارش علم عدل رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: باید اقداماتی در امتداد جمع آوری آب های سطحی در استان صورت بگیرد و همین طور شبکه آب و فاضلاب که فرسوده است باید اصلاح گردد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان ظهر امروز در حاشیه جلسه با مدیران آبادان و خرمشهر با موضوع مشکلات آب و فاضلاب، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در ارتباط با مأموریتی که داشتیم، عمدتاً برای آب گرفتگی های استان که ناشی از مشکلات مربوط به شبکه آب و فاضلاب و کانال های جمع آوری آب های سطحی در شهرهای استان بوده است.
وی اضافه کرد: این مشکل مربوط به امسال نیست و به سالهای گذشته بر می گردد ولی حتما باید اقداماتی در امتداد جمع آوری آب های سطحی در استان صورت بگیرد و همین طور شبکه آب و فاضلاب که فرسوده است باید اصلاح گردد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: در بعضی نقاط شهری اصلاً شبکه فاضلاب نداریم که پیشنهادهای خودرا به شکل جمع بندی در جلسه شب گذشته به مسئولان استانی اعلام کردیم.
درویشیان بیان کرد: مکتوب این پیشنهادها نیز در مورد مطالعات مربوط به جمع آوری آب های سطحی با اولویت شهرهایی که مشکل بیشتری داشته اند و همین طور نسبت به تکمیل طرح جامع فاضلاب که از سال ۸۵ شروع شده و تا حالا فقط ۴۰ درصد آن اجرا شده است.
وی افزود: اعتباراتی که برای موضوع شبکه آب و فاضلاب و شهرداری ها بوده و یا کمک های مناطق آزاد را نیز بررسی می نماییم که چطور هزینه شده اند؛ همین طور برآورد هزینه برای اجرای شبکه فاضلاب و کانال های جمع آوری آب های سطحی باید انجام شود؛ ضمن اینکه سهم استان با بهره گیری از ظرفیت های فعلی مثل مناطق آزاد و ویژه نیز تعیین شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار نمود: اعتبارات مورد نیاز در سطح ملی و همین طور طلب استان از محل سه درصد نفت که بخش قابل توجهی از آن طی سالهای اخیر تخصیص داده نشد و حتی حق آلایندگی که استان چند هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد، صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه حتما پیشنهادهای ارائه شده به دستگاه های ملی و استانی را پیگیری می نماییم، اضافه کرد: موضوعاتی که در حکم ماموریت به صراحت از طرف ریاست قوه قضائیه اعلام گردید که کوتاهی و قصوری که در ارتباط با این مساله در سالهای اخیر صورت گرفته است، شناسایی و بررسی شود و با کسانی که وظایف خودرا انجام ندادند، برخورد لازم قانونی صورت گیرد.
درویشیان با اشاره به اینکه چند مورد شناسایی و معرفی شده اند که در حال تکمیل بررسی ها هستیم، به عزم قوه قضائیه برای مبارزه با فساد اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اولویت های قوه قضائیه و سازمان بازرسی مبارزه با فساد به مفهوم عام است؛ وقتی می گوئیم فساد فقط اختلاس، رشوه و سوءاستفاده های مالی نیست بلکه اگر کسی به وظایف خود عمل نکرد و سبب خسارت به کشور و بیت المال شود، آن هم یک نوع فساد است؛ یعنی فعل یا ترک فعلی که به کشور خسارت وارد کند، شامل برخورد می شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: اخیراً ریاست قوه قضائیه دستورالعمل ترک وظایف را ابلاغ نمود که بخش قابل توجه آن متوجه سازمان بازرسی کشور است و این ابلاغیه بعنوان یکی از اولویت های اصلی سازمان بازرسی دنبال می شود و بدون هیچ مسامحه، ملاحظه ای و نگاه خاصی وقتی تخلف و جرمی صورت گرفته باشد و به کشور خسارت وارد کرده است، حتما در این راستا اقدام قانونی انجام می شود.


منبع:

1399/09/20
16:14:04
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: ابلاغ , جرم , حكم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت