همزمان با روز دانشجو انجام شد

دیدار تشكل های دانشجویی با دبیر ستاد حقوق بشر

دیدار تشكل های دانشجویی با دبیر ستاد حقوق بشر به گزارش علم عدل دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با نمایندگان تشکل های دانشجویی، اظهار داشت: راهبرد ما در داخل باید متمرکز بر مطالبه گری و دستیابی به ˮزندگی گواراˮ در گرو مسؤولیت پذیری کارگزاران و نهادینه سازی ˮامر به معروف و نهی از منکرˮ در جامعه، مسؤولیت پذیری باشد و در خارج صیانت از حقوق ملت ایران.به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نمایندگان تشکل های دانشجویی ظهر امروز (یکشنبه)، به مناسبت روز دانشجو با علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون بین الملل رئیس قوه قضائیه دیدار و نظرات خویش را در مورد ظرفیت تشکل های دانشجویی برای ارتقا حقوق ملت ایران در داخل و خارج با ایشان در بین گذاشتند.

دبیر ستاد حقوق بشر در این دیدار ضمن گرامیداشت روز دانشجو، اظهار نمود: شعار مشترک ملت ایران در دوران مبارزات «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود، بنابراین استقلال نقش محوری در مطالبات ملت ایران داشته و دارد، چون که هرچند استقلال به صورت عام در ۲۲ بهمن ۵۷ به دست آمد، ولی حفظ استقلال کم اهمیت تر از کسب آن نیست.

باقری کنی ضمن اشاره به خصوصیت های دانشجو، خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیت های دانشجویی این است که چون هنوز زنجیرهای پول، پست، جریان و حزب او را به اسارت در نیاورده است، بنابراین با آزادگی و حریت وارد میانه ای اجتماعی می شود، اما باید مواظب بود تا جریان های سیاسی با زیرکی و گاها فریبکاری حرکت های دانشجویی را به استخدام منافع گروه های خود در نیاورند.

دبیر ستاد حقوق بشر با تکیه بر اینکه جریان دانشجویی باید از مرزهای هویت ملت ایران صیانت کند، اظهار داشت: هویت ملت ایران فراتر از اهداف جریان های سیاسی است.

دبیر ستاد حقوق بشر ضمن اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد نزاع میان اقشار و اصناف و طبقات محتلف مردم به نام حقوق بشر اظهار داشت: در مبحث حقوق بشر، راهبرد ما در داخل باید ایجاد و ترویج زندگی گوارا (حیات طیبه) باشد و بنابراین باید لطف و رحمت و ازخودگذشتگی بر همه عرصه ها و ساحت های حیات اجتماعی سایه انداخته و فقط در آخرین مرحله و به ناچار باید به سمت استفاده از ظرفیت قوه قضاییه برای اجرای عدالت و فصل خصومت رفت که لازمه آن مسؤولیت پذیری کارگزاران حکومت و مردم است و این امر هم به نوبه خود مستلزم پذیرش امر به معروف و نهی از منکر بعنوان حق مردم است.

وی افزود: در مقابل، راهبرد خارجی باید متمرکز بر مقاومت و مقابله باشد، مگر اینکه طرف مقابل آماده همکاری از موضع برابر باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر در انتها اظهار داشت: راهبرد ما در داخل باید متمرکز بر مطالبه گری و دستیابی به "زندگی گوارا" در گرو مسؤولیت پذیری کارگزاران و نهادینه سازی "امر به معروف و نهی از منکر" در جامعه، مسؤولیت پذیری باشد و در خارج صیانت از حقوق ملت ایران.

در این دیدار نمایندگان تشکل های دانشجویی هم سوالات خویش را در مورد موضوعات در رابطه با حقوق بشر و صیانت از حقوق ملت ایران در داخل و خارج با دبیر ستاد حقوق بشر مطرح نمودند که باقری کنی به آنها پاسخ داد.

منبع:

1399/09/16
20:58:10
5.0 / 5
1628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت