مدیر كل زندان های استان تهران:

تشویق زندانیان به حرفه آموزی اصل مهم تربیتی است

تشویق زندانیان به حرفه آموزی اصل مهم تربیتی است به گزارش علم عدل مدیر كل زندان های استان تهران در مراسم افتتاح بخش جدید واحدهای كارگاهی ندامتگاه قزلحصار اظهار داشت: با برنامه های تدوین شده سازمان زندان ها در مورد اشتغال حداقل ۵۰ درصد مددجویان، تشویق زندانیان به حرفه آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است و در این راه آماده همكاری با خیرین و كارآفرینان هستیم.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاح بخش جدید واحد های کارگاهی ندامتگاه قزلحصار که با حضور علی شمس مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور برگزار شد، سیدحشمت الله حیات الغیب ضمن اشاره به لزوم توسعه زمینه های اشتغال و حرفه آموزی اظهار داشت: بحمدلله امروز ۲۰۰ نفر دیگر به جمع زندانیان شاغل در این ندامتگاه افزوده شدند و تلاش بر این است تا آخر سال، تعداد شاغلین به ۵۰ درصد برسد.

مدیرکل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: در اجرای دستورات و برنامه های تدوین شده سازمان زندان ها در مورد اشتغال حداقل ۵۰ درصد مددجویان، تشویق زندانیان به حرفه آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است که با تلاش شبانه روزی کارکنان زندان ها با دقت دنبال می شود.

سیدحشمت الله حیات الغیب افزود: بیکاری بعنوان مهمترین عامل گرایش افراد به سمت ارتکاب جرم بوده و مهارت آموزی و اشتغال زایی در زندان برای توانمندسازی زندانیان می تواند بعد از آزادی، منجر به کارآفرینی و ورود آنان به بازار کار شود.

وی تاکید کرد: تشویق و ترغیب زندانیان در حرفه آموزی جهت بازگشت سالم به جامعه، اصل مهم تربیتی است. این افراد اغلب به علل مختلف وارد چرخه موادمخدر شده بودند، اما پس از زندانی شدن، فرصت مناسب در اختیار دارند تا راه درست زندگی را در پیش گیرند.

مدیر کل زندان های استان تهران همینطور اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ نفر مددجو در کارگاه های تولیدی ندامتگاه قزلحصار زیر نظر بنیاد تعاون، مشغول کار هستند و در این راه آماده همکاری با خیرین و کارآفرینان هستیم تا برنامه های توسعه ای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان گام های بلندتری بردارد.

وی ضمن اشاره به نقش نهادهای اجتماعی در این راه اظهار داشت: عوامل مختلف خانوادگی، شخصیتی، اجتماعی و اقتصادی باعث ایجاد زمینه ارتکاب جرم از جانب یک فرد می شود، ازاین رو لازم است نهادهای مختلف، نیکوکاران و کارآفرینان به مجموعه زندان کمک کنند تا آنان بعد از آزادی، مسیر درست تربیت و زندگی سالم را در پیش گیرند.

مددجویان ندمتگاه قزلحصار در رشته های نجاری، سراجی، فلزکاری، جوشکاری، تراشکاری، مونتاژ لامپ و سه راهی برق صنعتی، خیاطی و کفاشی زیر نظر بنیاد تعاون مشغول به کار هستند.

منبع:

1399/09/10
16:22:08
5.0 / 5
1562
تگهای خبر: آزادی , بازار , جرم , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت