صبح امروز برگزار شد

چهاردهمین جلسه دادگاه محمد امامی و دیگر متهمان پرونده بانك سرمایه

چهاردهمین جلسه دادگاه محمد امامی و دیگر متهمان پرونده بانك سرمایه به گزارش علم عدل چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان پرونده بانك سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

در ابتدای جلسه قاضی از وکیل متهم محمدتقی روحی خواست در جایگاه قرار گیرد، وکیل متهم روحی در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: در جلسه قبل دولتشاهی اعلام نمود که موکل بنده در افتتاح حساب و کارهای شرکت دخالتی نداشته است. موضوعی که موکل بنده هم آنرا اعلام نموده است؛ چون که وی هیچوقت به بانک سر نزده و مدیران کارتن خواب را همراهی نکرده است جز در یک مورد که آقای حسینی را به بانک برده است.

وی افزود: دولتشاهی یک مؤسسه حسابداری داشته که موکل بنده در سال ۹۴ جذب این مؤسسه می شود و کارهای اداری و دفتری انجام می دهد؛ شرکتهای منتسب به محمد امامی و فرزان راد در مورد موکل بنده فاقد وجاهت قانونی می باشد چون که ایشان کارمند دولتشاهی بوده است.

وکیل متهم روحی اضافه کرد: موکل بنده عمل مادی مثبتی در خصوص اینکه بخواهد معاونتی در جرم انجام دهد نداشته و در این میان وحدت قصدی هم صورت پیدا نکرده است.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم روحی، اظهار داشت: نقش آقای روحی آن بوده که مدیران را وارد شرکت کرده و بعد از آن وارد بانک کرده است.

قهرمانی افزود: در یک جلسه ای، آقایان تاکید داشتند که فردا باید ضمانت نامه ها صادر گردد چون که هیئت مدیره منتظر است، بنابراین با آقای پویان مهر همان روز تماس می گیرند که پویان مهر در آن موقع در بهشت زهرا حضور داشت و باتوجه به اینکه این مورد برای آقایان اهمیت داشت محمدتقی روحی به بهشت زهرا می رود و امضای مدیر شعبه را در آنجا می گیرد بنابراین نقش وی در تصویب این ضمانت نامه ها محرز است.

نماینده دادستان اظهار داشت: روحی عضو هیئت مدیره شرکتهای فرزان راد بوده و جزو تیم فرزان در بانک رفاه بوده است.

در ادامه وکیل متهم روحی اظهار داشت: من از موکل خود سوال کردم و گفتند که بنده هیچ گاه برای افتتاح حساب و ثبت شرکت ها حضور پیدا نکردم.

وی افزود: دولتشاهی دو کارمند داشت که یکی از آن روحی و دیگری پرویز نسترن تهرانی بوده است. این در شرایطی است که روحی ماهانه ۲ میلیون تومان حقوق می گرفته است، اما نسترن تهرانی از ترکیه هم ساپورت می شده این ها مواردی است که نیازمند رسیدگی است.

وکیل متهم روحی اظهار داشت: باید مشخص شود که چه جرمی اتفاق افتاده و موکل چه اعمال مجرمانه ای انجام داده است.

گفتنی است در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست توضیحات خویش را بیان کند.

نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و بخشی از اظهارات متهم روحی را قرائت کرد.

قهرمانی ضمن اشاره به نقش فردی به نام امیرحسین کریمیان که در اظهارات متهم روحی به آن اشاره شده بود، اظهار داشت: امیرحسین کریمیان فردی است که شبکه ای داشته و دارای اسناد جعلی است، وی متولد آرژانتین است، اما خانواده وی در ایران هستند، وی در دادگاه استان البرز پرونده دارد، اما حالا متواری است.

وی افزود: وی یک متهم کلان است و امیدواریم در دادگستری کرج حکم این فرد نهایی شود؛ کریمیان فردی است که به فرزان راد یاد داده که چگونه سراغ بانک ها رود.

قهرمانی در ادامه بیان نمود: بعضی از شرکت هایی را که روحی اسم می آورد در بانک سرمایه نیست و در بانکهای دیگری است پرونده بانک رفاه، بانک مسکن و بانک صادرات خیلی تاسف بار است.

وی اظهار داشت: مدیر حقوقی بانک سرمایه همزمان مدیر حقوقی نفت پاسارگاد هم بوده است.

در ادامه وکیل متهم روحی بیان نمود: از لحاظ روانشناسی کیفری موکل من شخصیت هیجانی دارد و به من گفته است که اظهاراتی که در مرحله دادسرا و آگاهی داشته را پس می گیرد.

ادامه دارد...


1399/08/26
14:39:17
5.0 / 5
1804
تگهای خبر: اتهام , اسناد , پرونده , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت