رئیس كل دادگستری گلستان خبرداد:

فرار مالیاتی با كارت بازرگانی به نام كارتن خواب در گلستان

فرار مالیاتی با كارت بازرگانی به نام كارتن خواب در گلستان به گزارش علم عدل رئیس كل دادگستری گلستان اظهار داشت: برخی افراد با صدور كارت بازرگانی به نام افراد غیرمرتبط با این حوزه همچون تعدادی كارتن خواب، فرار مالیاتی می كردند.به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان درباره پرونده سو استفاده از کارت های بازرگانی اظهار نمود: با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گلستان، اعضای شبکه ای که با سو استفاده از کارت های بازرگانی، مبادرت به فرار مالیاتی می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: این افراد مبادرت به صادرات و واردات با کارت های بازرگانی افراد غیرمرتبط به حوزه تجارت و بازرگانی می کردند که در این ارتباط تا کنون سه نفر دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری گلستان درباره نحوه اقدام مجرمانه این افراد بیان نمود: این افراد با گرفتن مدارک هویتی برخی افراد همچون برخی کارتن خواب ها و افراد غیرمرتبط به حوزه بازرگانی و با پرداخت ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان، به نام آنها کارت بازرگانی دریافت می کردند. مالیات به نام افراد صاحب کارت صادر می شد و آنان بدهکار مالیاتی می شدند.
وی ضمن اشاره به شناسایی ۱۰۰ فقره از این کارت های بازرگانی اظهار داشت: این افراد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشتند.
هاشمیان تصریح کرد: همه عواقب قانونی و تجاری کارت های بازرگانی برعهده صاحبان کارت هاست. ضمن اینکه دستگاه هایی که صادرکننده کارت ها هستند باید دقت کنند تا افرادی که صلاحیت امور تجاری و بازرگانی را ندارند، کارت بازرگانی به نام آنان صادر نشود.
رئیس کل دادگستری استان به شناسایی متخلفان در حوزه آرد دولتی هم اشاره نمود و اظهار داشت: در هفته گذشته شلوغی صف های نانوایی باعث نارضایتی مردم شده بود که اقدام اطلاعاتی بلافاصله آغاز شد.
وی اضافه کرد: افراد خاصی بودند که آردهای دولتی را بین افرادی که نانوایی نداشتند به صورت آزاد می فروختند که این باند کشف و ۶ نفر در اینباره دستگیر شدند که پرونده آنان در حال تکمیل است.


منبع:

1399/08/21
22:20:05
5.0 / 5
1545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت