رئیس كل دادگستری استان:

آزمایش های تشخیص كرونا در لرستان هفته ای یك میلیارد هزینه دارد

آزمایش های تشخیص كرونا در لرستان هفته ای یك میلیارد هزینه دارد لرستان رئیس كل دادگستری لرستان اظهار داشت: آزمایش های تشخیص كرونا در استان هفته ای یك میلیارد هزینه دارد.


محمد رزم در جلسه شورای اداری استان لرستان که امروز ۱۸ آبان ماه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه برای رسیدگی به پرونده های هلال احمر لرستان و تسریع در رسیدگی و پیشگیری از ایجاد اطاله دادرسی چهار شعبه تعیین کرده ایم، اظهار نمود: یک شعبه دادسرا، یک شعبه دادگاه حقوقی، یک شعبه دادگاه کیفری ۲ و یک شعبه تجدید نظر تعیین شده تا در اسرع وقت به دادخواست های هلال احمر رسیدگی کنند.
وی با اشاره به اینکه لرستان از حیث مسائل بهداشت و درمان بخصوص در حوزه مقابله با کرونا محروم و نیازمند به کمک است، خاطرنشان کرد: نیاز است در حد مقدورات تجهیزات ونتیلاتور، لباس حفاظتی، ماسک و کیت های آزمایش کرونا به استان اختصاص پیدا کند.
رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه آزمایش های تشخیص کرونا در استان هفته ای یک میلیارد هزینه دارد و بنابراین در این عرصه نیازمند به کمک هستیم، اضافه کرد: دستگاه سی تی اسکن، رادیولوژی، تخت های مراقبت ویژه آی سی یو، سونوگرافی، دستگاه اکو قلب، دستگاه نوار قلب، الکترو شک، آندوسکوپی، تجهیز تخت های آی سی یو و سی سی یو و تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز لرستان است.
رزم تصریح کرد: دستگاه اکسیژن ساز هنوز مورد نیاز بیمارستان ها است، حتی در حوزه تخت بستری و تشک هم استان گرفتار مشکل است و باید عنایت ویژه ای شود.
وی افزود: انتظار داریم معاونت توان بخشی هلال احمر استان و شهرستان ها ایجاد و تقویت شود چونکه مردم لرستان نیاز به فیزیوتراپی، کفش مصنوعی و... دارند.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه اغلب استان ها داروخانه جمعیت هلال احمر دارند، مجهزترین و بهترین داروخانه هلال احمر در غرب کشور در کرمانشاه و ایلام و... است، اما لرستان از این ظرفیت بی بهره است، افزود: به خاطر حمایت و کمک به قشر ضعیف استان باید داروخانه جمعیت هلال احمر در لرستان بوجود آمده و داروهای عمومی و بیماران خاص تأمین گردد.
رزم ضمن اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از ۱۸۷ هکتار اراضی مرغوب در شهرستان ازنا بهره منداست، از این ظرفیت برای کمک به اشتغال زایی و رفع بیکاری بهره گرفته شود، بیان نمود: این اراضی به بخش خصوصی واگذار شود و در حوزه های کشاورزی و باغبانی به کار گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر همینطور یک اردوگاه در زاغه با وسعت ۵۷ هکتار دارد، نیاز است اختیار واگذاری آن به استان داده شود چونکه در اشتغال زایی مؤثر است.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه با عنایت به وضعیت جاده های استان آمار تصادفات، صدمات جسمانی و فوتی در لرستان بالا است و پرونده های بسیاری در حوزه صدمات و فوتی های تصادفات در دادگاه ها بررسی می شود، تصریح کرد: نیاز است پایگاه های امداد و نجات در لرستان ایجاد و تقویت شوند.
رزم اظهار نمود: تعدادی پایگاه امداد و نجات جاده ای نیمه کاره داریم، در دورود، شهرستان دلفان، گردنه گاماسیاب که محور مواصلاتی استان لرستان و همدان است، گردنه گشور که محور مواصلاتی استان لرستان و کرمانشاه است، بروجرد و… پایگاه های امداد جاده ای نیمه کاره ای داریم که ان شاء الله تکمیل شوند و به مردم خدمات رسانی شود.
او همینطور بر ضرورت حضور شرکت سرمایه گذاری هلال احمر در لرستان تاکید کرد.
رئیس شورای قضایی استان ضمن تقدیر از افتتاح آشیانه بالگرد هلال احمر لرستان، تاکید کرد: انتظار داریم بالگرد به صورت دائم و کامل در استان بماند و عرضه خدمت نماید نه به صورت مشترک بین چند استان خدمت کند.
رزم ضمن اشاره به روایتی از امام کاظم (ع)، افزود: این امام معصوم فرموده اند همانا مهر قبولی اعمال شما، برآوردن نیازهای برادرانتان و نیکی کردن به آنان در حد توانتان است و الا هیچ عملی از شما پذیرفته نمی گردد و به مصداق این کلام شریف و نورانی انتظار داریم استان لرستان از ظرفیت های جمعیت هلال احمر و کمک های ویژه و ماندگار این نهاد حامی بهره مند شود.
گفتنی است، بر مبنای تاکید رئیس جمعیت هلال احمر ایران مقرر شد متن مباحث رئیس کل دادگستری استان به منظور عملیاتی و اجرایی کردن و برنامه ریزی لازم در اختیار رئیس جمعیت هلال احمر کشور قرار گیرد.1399/08/19
15:01:26
5.0 / 5
1592
تگهای خبر: پرونده , پزشك , حامی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت