با ورود سازمان بازرسی انجام شد؛

پیشگیری از تضییع بیشتر از ۱۷۳ میلیارد تومان دارایی شهرداری تهران

پیشگیری از تضییع بیشتر از ۱۷۳ میلیارد تومان دارایی شهرداری تهران به گزارش علم عدل با ورود بموقع سازمان بازرسی كل كشور و ارسال گزارش هشداری از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در پروژه مشاركتی تجاری-مسكونی خلیج فارس به میزان حداقل ۱۷۳ میلیارد تومان جلوگیری شد.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در جهت نظارت بر معاملات شهرداری تهران و بر مبنای بررسی های هیئت بازرسی سازمان مستقر در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران ابهامات و ایراداتی در نحوه ارزیابی و واگذاری پروژه مشارکتی مسکونی-تجاری خلیج فارس واقع در منطقه ۲۰ تهران مشاهده شد که طی گزارشی هشداری به شهرداری تهران، بر ضرورت اصلاح نقصها و انجام کارشناسی مجدد تاکید گردید.
پیرو کارشناسی مجدد پروژه توسط هیئت کارشناسی ۷ نفره، ارزش پروژه به مبلغ ۷.۷۶۵.۸۹۱.۷۰۰.۰۰۰ ریال یعنی حدود ۴۵ درصد بیشتر از کارشناسی قبلی اعلام گردید. علاوه بر ایراد در فرایند ارزیابی، طبق قرارداد مشارکتی بابت هر ماه تأخیر غیرمجاز می بایست معادل ۰.۴ درصد از قدرالسهم شریک کسر و به قدرالسهم سازمان سرمایه گذاری اضافه می شد که این مورد در صلح نامه مغفول مانده و یا لحاظ نشده بود. بر این اساس تأخیر ۱۰۱۴ روز منجر به افزایش ۱۳.۵۲ درصدی سهم شهرداری در پروژه شد.
در مجموع سهم شهرداری تهران در پروژه بیشتر از ۱، ۷۳۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.


منبع:

1399/08/14
14:31:14
5.0 / 5
1850
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت