قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش در دادسرای تهران تشكیل شد

قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش در دادسرای تهران تشكیل شد علم عدل: در امتداد ارتقای امنیت عمومی و مبارزه با ایجاد ناامنی، قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشكیل می شود.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، به دنبال اعلام گزارش های مردمی و ضابطین در خصوص ایجاد ناامنی در بعضی از نقاط شهر تهران توسط اراذل و اوباش، تاکید اخیر ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص برخورد قاطع محاکم با اشرار و ناامن کنندگان جامعه و بازدید دکتر علی القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران و بعضی از معاونشان از محلاتی در تهران برخورد با این هنجارشکنان در دستور کار قرار گرفت. در همین رابطه جلسه ای بمنظور ارزیابی اقدامات و ارتقای سطح هماهنگی و تشدید اقدامات مقابله ای مقابل اراذل و اوباش با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران، فرماندهان ارشد نظامی، انتظامی و امنیتی استان و قضات ذیربط در دادسرای تهران تشکیل شد. علی القاصی مهر در این نشست با اشاره بر لزوم ارتقای امنیت عمومی و احساس امنیت بر ضرورت انجام اقدامات هماهنگ ضابطین برای مقابله با اراذل و اوباش اصرار کرد و اظهار داشت: در این راستا باید خلاهای اجرائی و مدیریتی مرتقع شود و با تشدید اقدامات و برخورد مقابل این دسته از افراد که با هنجارشکنی های خود موجب ایجاد احساس ناامنی در میان مردم شده اند، فضا را برای آنها ناامن کرد. وی با تاکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز دادستانی تهران است، اظهار داشت: به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه نمی دهیم که به امنیت مردم کوچکترین خدشه ای وارد کنند و با قاطعیت، سریع و بدون چشم پوشی با آنهایی که بخواهند کوچه و یا خیابانی را ناامن جلوه دهند برخورد خواهیم کرد. در این نشست دادستان عمومی و انقلاب تهران پیرامون تشدید اقدامات مقابل مخلان نظم و امنیت عمومی؛ تقسیم و تفکیک وظایف میان ضابطین، انجام اقدامات ایجابی، پیشگیرانه و سلبی درباب اراذل و اوباش موضوعاتی را عنوان نمود. یکی دیگر موضوعات از مهم مطرح شده در این جلسه ایجاد قرارگاه مشترکی با محوریت و مدیریت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور دستگاه های امنیتی و انتظامی بمنظور مقابله با هنجارشکنی بود. صدور دستورات قضایی برای شناسایی، رصد، نظارت، از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. همین طور مقرر شد عوامل اصلی هنجارشکنی ها توسط ضابطین سریعاً شناسایی شده و بعد از مستندسازی اتهام، آنها در کوتاهترین زمان ممکن با حکم قضایی بازداشت شوند.
برگزاری جلسات قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش هر ۱۵ روز یکبار با حضور مسئولان ارشد قضایی، انتظامی و امنیتی استان تهران نیز یکی دیگر از اولویتهایی بود که در این نشست بر روی آن تاکید گردید.


منبع:

1399/08/11
22:52:57
5.0 / 5
2001
تگهای خبر: اتهام , بازداشت , حكم , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت