تاكید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان

تاكید رئیس سازمان زندان ها بر توسعه حقوق زندانیان علم عدل: رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی كشور بر ضرورت توسعه حقوق زندانیان برمبنای طرح تحولی زندان ها تاكید نمود.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در نشست ماهانه با مدیران زندان های سراسر کشور بر ضرورت اهتمام تمامی مدیران و کارکنان بر اجرای طرح تحول سازمان زندان ها تاکید و خواهان توجه جدی به حقوق زندانیان شد.


رئیس سازمان زندان ها با برشماری محورهای مورد تاکید برای اجرای طرح تحول و اولویت های سازمان زندان ها اظهار داشت: برای اجرا و پیاده سازی سیاست های و برنامه های تحولی نیازمند فرهنگ سازی و تحول فرهنگی هستیم. چونکه تا باور قلبی نداشته باشیم در اجرای مسئولیت ها کوتاهی خواهیم کرد.

وی اظهار نمود: امروز کشور در شرایط حساس و خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا قرار دارد و تمام مدیران باید برای تامین سلامت زندانیان و بهداشت زندان ها تمامی مساعی خودرا به کار گیرند و ضمن اجرای شیوه نامه های بهداشتی، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی کننده را به میزان نیاز در اختیار زندانیان قرار دهند.

حاج محمدی با اعلان اینکه هدف از طراحی سامانه مشعل ارتباط بلافصل با مجموعه مدیریتی سازمان زندان هاست، اظهار داشت: این سامانه طراحی شده است تا در وهله اول کارکنان و در وهله دوم زندانیان و خانواده های آنان نظرات، خواسته ها و شکایات خودرا مطرح کنند و همه ما باید طوری عمل نماییم که از شفاف سازی و ارزیابی عملکردمان هراسی نداشته باشیم.

رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: درباب عفو موردی، زندان ها باید پیش دستی کنند و اگر یک زندانی مستحق گذشت و عفو است ضمن اعلام آن به مراجع قضایی پیگیری لازم را انجام دهند.

حاج محمدی ضمن قدردانی از مدیرانی که بطور مرتب از زندان ها سرکشی و با زندانیان گفتگو و برای حل مشکلات آنان تلاش می کنند، اظهار داشت: تمام مدیران باید نسبت به تامین نیازهای قانونی زندانیان حساس باشند که مهم ترین آنها تامین بهداشت و غذای مناسب می باشد.

وی با اعلان اینکه کیفیت غذای زندانیان با زندانبان ها نباید متفاوت باشد، اظهار داشت: طبق نظر ریاست محترم قوه نباید زندانی ناتوان از پرداخت بدهی در زندان باشد بدین جهت ضمن بررسی دقیق پرونده محکومان مالی، تلاش خودرا برای آزادی آنها انجام دهید.

وی با اشاره به گزارش معاون سلامت، اصلاح و تربیت خطاب به مدیران کل زندان ها اظهار داشت: اشتغال زندانیان یکی از موارد مهم و مورد تاکید است و انشااله تدابیر لازم را تا رسیدن به اشتغال ۵۰ درصدی با جدیت اجرا کنید.

رئیس سازمان زندان ها به موضوع دادرسی الکترونیکی و نظارت الکترونیکی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: حداکثرظرفیت استفاده از این دو تاسیس مهم در استانها باید عملیاتی شود.

وی ضمن قرائت آماری از وضعیت استانها در استفاده از این دو فناوری قضایی، از مدیران زندان ها خواست تا موانع عدم اجرای کامل دادرسی و نظارت الکترونیک را اعلام کنند.

رئیس سازمان زندان ها در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه کارهای رسانه ای اظهار داشت: امروز دشمنان انقلاب و ایران، زندان ها را سیبل حملات خود قرارداده اند پس طوری عمل نماییم که بهانه به دشمن ندهیم.

وی ادامه داد: با کارهای رسانه ای خوب، عملکرد زندان ها را در معرض دید عموم قرار دهیم.

رئیس سازمان زندان ها در این نشست که بوسیله ویدئو کنفرانس انجام شد به ارائه آمار عملکرد استان های مختلف کشور در حوزه اشتغال، نظارت الکترونیکی (پابند)، دادرسی الکترونیکی و... پرداخت و ضمن قدردانی از استان های موفق، از استان های با عملکرد ضیف خواست تا پیش از جلسه آتی فاکتورهای عملکردی خودرا توسعه دهند.

در این نشست برخی از مدیران کل استانی و ستادی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.
1399/08/09
23:42:04
5.0 / 5
1720
تگهای خبر: آزادی , پرونده , زندان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت