به دستور دادستان كل كشور،

شعب ویژه رسیدگی به جرائم موضوع پشتیبانی از آمرین به معروف تشكیل خواهد شد

شعب ویژه رسیدگی به جرائم موضوع پشتیبانی از آمرین به معروف تشكیل خواهد شد علم عدل: معاون قضایی دادستان كل كشور در امور نظارت بر دادسراها از دستور دادستان كل كشور در خصوص تشكیل شعب تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم موضوع قانون پشتیبانی از آمرین به معروف و ناهیان از منكر در دادسراهای سراسر كشور آگاهی داد.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، خرم آبادی در این رابطه اظهار نمود: به دستور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، شعب تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم موضوع قانون پشتیبانی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در دادسراهای سراسر کشور تشکیل خواهد شد.
این مقام قضایی گفت: ماده ۱۱ قانون پشتیبانی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر مصوب ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه را مکلف کرده است بمنظور تسریع در رسیدگی به جرائم موضوع این قانون، شعب ویژه ای از دادسراها و دادگاه ها را به این امر اختصاص دهد.
خرم آبادی افزود: پس دادستان محترم کل کشور در اجرای این ماده قانونی به سبب بخشنامه ای به دادستان های سراسر کشور تاکید نموده است چنانچه تا حالا شعبه ای از دادسراها را به این امر اختصاص نداده اند در انجام این کار تسریع نمایند.
این مقام قضایی اشاره کرد: با توجه به این که دادستان ها به سبب قانون عضو ستادهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها می باشند در بخشنامه دادستانی کل کشور کلیه دادستان ها مکلف شده اند حداکثر استفاده را از ظرفیت این ستادها برای پیش گیری از وقوع جرائم به عمل آورند و با نظارت بر حسن اجرای قانون پشتیبانی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر نقش موثری در ترویج وظیفه همگانی امر به معروف و نهی از منکر و پشتیبانی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر ایفا نمایند.1399/08/03
20:52:13
5.0 / 5
1786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت