به همت پژوهشگاه قوه قضاییه؛

طرح ملی تنقیح قوانین و مقررات ثبتی كشور كلید خورد

طرح ملی تنقیح قوانین و مقررات ثبتی كشور كلید خورد علم عدل: طرح ملی ساماندهی و تنقیح قوانین و مقررات ثبتی برای اولین بار با همكاری پژوهشگاه قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاك، كلید خورد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، طرح ملی ساماندهی و تنقیح قوانین و مقررات ثبتی برای اولین بار در یک قرن گذشته با همکاری پژوهشگاه قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک، کلید خورد. این پروژه ملی بعد از انجام مطالعات گسترده و در پرتو ظرفیت های موجود با تعامل سازمان ثبت اسناد و املاک و پژوهشگاه قوه قضائیه بمنظور تهیه مجموعه منقح قوانین و مقررات ثبت اسناد و املاک کشور، شروع شده است.
نظر به اهمیت این پروژه در قلمروی حقوقی کشور، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) نیز به تصویب و تأیید این ماموریت ملّی اقدام نموده است که نشان از جایگاه عنایت به این مسأله در سیاستگذاری های کلان علمی و تحقیقاتی دارد.
برای تنقیح قوانین و مقررات ثبت اسناد و املاک کشور، سه گام اساسی در نظر گرفته شده که گام نخست گردآوری و دسته بندی متون موثق، گام دوم تفکیک قوانین معتبر از غیر معتبر و گام سوم تهیه لایحه تجمیعی بمنظور رفع پراکندگی از قوانین و مقررات است.


منبع:

1399/07/30
14:22:44
5.0 / 5
1943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت