اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت

اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت به گزارش علم عدل برگزاری دادگاه محمد امامی -تهیه كننده سریال شهرزاد و از متهمان بانك سرمایه- و فرجام خواهی اكبر طبری معاون اجرایی رئیس سابق قوه قضاییه همچون اخبار حقوقی هفته گذشته بود.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، مروری بر مهم ترین خبرهای حقوقی این هفته خواهیم داشت:

باقری کنی: ۴۵ شخصیت آمریکایی دخیل در تحریم ها تعقیب قضایی می شوند


دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اسامی ۴۵ شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی که به شکلی دخیل در تحریم های ظالمانه و ضد انسانی ضد ملت ایران بودند در اختیار دادستان تهران قرار دادیم.
علی باقری کنی عصر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان کودکان مفید در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ما با تمام ابزارهای قانونی و حقوقی که در عرصه داخلی و بین المللی وجود دارد با عزمی جدی برای مقابله با جنایت ها ایستاده ایم و امروز اعلام می کنم که اسامی ۴۵ شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی که به شکلی دخیل در تحریم های ظالمانه و ضد انسانی ضد ملت ایران بودند در اختیار دادستان تهران قرار دادیم تا طبق مواد قانونی تحت تعقیب قرار دهند.

برگزاری دومین جلسه دادگاه تهیه کننده «شهرزاد»


دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی_ تهیه کننده سریال شهرزاد و از متهمان بانک سرمایه _ بامداد روز سه شنبه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.
۲۷ مرداد ماه سالجاری اولین نشست رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۲ متهم دیگر پرونده برگزار شده بود. همینطور در اولین نشست دادگاه، رسول قهرمانی نماینده دادستان به قرائت بخش اول کیفرخواست ۲۴۰ صفحه ای متهمان و علل انتساب جرم پرداخته بود.
بر طبق این گزارش، نام محمد امامی در جلسات رسیدگی به پرونده بانک سرمایه و بخش مربوط به «سید محمدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» برده و از او بعنوان متهم یاد شده بود.



در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی -تهیه کننده سریال شهرزاد و از متهمان بانک سرمایه- و ۳۳ متهم در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام، بخش دوم کیفرخواست قرائت شد.

جنگ اقتصادی سال هاست که به کشور ما تحمیل شده است


رئیس قوه قضاییه در جلسه شورایعالی قوه قضاییه اظهار داشت: جنگ اقتصادی سال هاست که به کشور ما تحمیل شده است، اما آنچه جلوی «قلدری» های دشمن را می گیرد، «اقتدار» نشان دادن است.
حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی، در این نشست با گرامیداشت هفته ناجا، به نیروهای انتظامی تاکید کرد با کسانی که می خواهند امنیت جامعه را مختل کنند و در دل مردم هراس به وجود آورند، قاطعانه برخورد کنند.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت توجه دولت به معیشت و زندگی مردم تاکید کرد و نظارت بر بازار و فرآیند تولید تا توزیع کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم را ضروری دانست و تاکید کرد هرچه این روند شفاف تر باشد، راه برای سوداگران و دلالان و مفسدان اقتصادی بسته خواهد شد.
رئیسی در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن که سال هاست ضد ملت ایران در جریان است، تصریح کرد: آنچه جلوی قلدری دشمن را می گیرد، نشان دادن اقتدار است و هر گونه ضعف و سستی و کم کاری در این راه، دشمن را گستاخ تر می کند.

درخواست فرجام خواهی اکبر طبری از دیوان عالی کشور




وکیل مدافع اکبر طبری- معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه- از درخواست فرجام خواهی نسبت به پرونده موکلش اطلاع داد.



1399/07/19
11:48:53
5.0 / 5
1949
تگهای خبر: اتهام , اسلامی , بازار , پرونده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت