رئیس قوه قضائیه:

اربعین، پرچمی برای گم نشدن راه عاشوراست

اربعین، پرچمی برای گم نشدن راه عاشوراست به گزارش علم عدل خراسان جنوبی رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: اربعین پرچمی است كه عاشورا گم نشود و آنچه امروز از آن بعنوان راهپیمایی اربعین یاد می نماییم جبهه مقاومت بین المللی است.


آیت الله سید ابراهیم رئیسی، چهارشنبه شب ۱۶ مهر در مراسم اربعین حسینی در حسینه جماران بیرجند، اظهار نمود: اربعین در فرهنگ دینی ما جایگاه ارزشمندی داشته و عدد آن برای سالکان الی الله تاثیر فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه اربعین نمادی است که پیام امام حسین(ع) توسط سلالطین از بین نرود، اضافه کرد: بسیاری تلاش کردند تا نام و یادی از عاشورا نباشد و بسیاری برای ماندگاری و بقای عاشورا تلاش کردند که از آن جمله امام سجاد(ع) است و خواست خداوند بر این بود که عاشورا بماند.

به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، وی بیان نمود: اربعین پرچمی است که عاشورا گم نشود و آنچه امروز از آن بعنوان راهپیمایی اربعین یاد می نماییم جبهه مقاومت بین المللی است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه عاشورا باعث تولد مجدد عاشورائیان شد، خاطرنشان کرد: زیارت و تاکید بر آن به واسطه ارتباط برقرار کردن با امام حسین(ع) است و در نهایت عاشورا در متن زندگی ما قرار گیرد.

رئیسی بیان نمود: مکتب عاشورا مکتب موحدساز است و علت تاکید یادآوری عاشورا به واسطه انسان ساز بودن و ظلم ستیز بودن مکتب عاشورا است که باید برای حفظ خط عبودیت حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه خون امام حسین(ع) انسان ها را ظلم ستیز بار می آورد، اضافه کرد: آنچه امروز از آن بعنوان راهپیمایی اربعین یاد می نماییم جبهه مقاومت بین المللی است و این همان مقدمه تمدن سازی دینی است که هر سال رشد بیشتری دارد.

رئیس قوه قضائیه افزود: هرچند سال جاری نمی توانیم در راهپیمایی اربعین شرکت نماییم، اما جذبه امام حسین(ع) همیشه افراد را همراه خود کرده است.

رئیس قوه قضائیه بیان نمود: خیلی از بیداری های منطقه به برکت محرم و صفر است و اگر کسی می خواهد سعادت دائمی نصیب او شود باید ارتباط دائمی با امام حسین(ع) حفظ کند.

رئیسی افزود: مکتب شهید سلیمانی و ابوالمهدی مهندس امتداد خط عاشورا است چونکه کسانی که در امتداد مسیر امام حسین(ع) ریخته شد هم چون خون ثارالله ضایع نمی گردد.

وی تصریح کرد: امروز جوامع گرفتار جاهلیت مدرن شده و جاهلیت مدرن متصل به قدرت رسانه ای است و زشت ترین اقدامات را بعنوان مدنیت و خیرخواهی انجام می دهند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروز صهیونیست بیشتر از هر زمان دیگری در میان ملت ها منفور است که این جهل زدایی با خون شهیدان بوده است، خاطرنشان کرد: استکبار امروز به دنبال این است که ملت ها در ناآگاهی بمانند و آفریقا و آسیا و سایر مناطق روشن نشوند.

منبع:

1399/07/18
11:02:40
5.0 / 5
2716
تگهای خبر: شركت , قوه قضائیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت