كوهپایه زاده خبر داد

محكومیت متهمان ردیف دوم و سوم پرونده سكه ثامن به حبس و جزای نقدی

محكومیت متهمان ردیف دوم و سوم پرونده سكه ثامن به حبس و جزای نقدی علم عدل: وكیل مدافع مالباختگان پرونده سكه ثامن از محكومیت متهمان ردیف دوم و سوم (همسر و خواهر متهم اصلی پرونده)  به حبس و پرداخت جزای نقدی آگاهی داد.رسول کوهپایه زاده در گفت و گو با ایسنا در این زمینه، اظهار نمود: امروز رای دادگاه بدوی درباب متهم ردیف دوم و سوم پرونده که همسر و خواهر متهم ردیف اول -فرهاد زاهدی فر- هستند به جرم کلاهبرداری و پولشویی صادر شد.

وی اضافه کرد: از آنجائیکه رای هنوز قطعی نشده از بیان جزئیات معذورم ولی شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو استان تهران مستقردر مجتمع تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی متهمان را به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم کرده است.

وی تصریح کرد: امروز ۱۴ مهرماه همزمان با دومین سالگرد بازداشت و استرداد متهم ردیف اول پرونده که از کشور متواری و در ترکیه دستگیر و به کشور مسترد شد، است و همزمان با این مساله امروز رای دادگاه بدوی درباب متهمان ردیف دوم و سوم پرونده صادر شد.


بر طبق این گزارش، کوهپایه زاده ۱۳ خردادماه سال جاری از صدور رای قطعی پرونده در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران آگاهی داد و گفته بود که دادگاه تجدید نظر، رای بدوی را تایید کرد؛ یعنی متهم در دادگاه بدوی به ۱۵ سال حبس و دو سال تبعید پس از اتمام مدت حبس و دو سال ممنوعیت از اشتغال به مشاغل در رابطه با فعالیت در زمینه های ارز و طلا و سکه و کارهای آنلاین کسب و کار در فضای مجازی محکوم شده بود که دادگاه تجدیدنظر هم این رای را تایید نمود.

وی اضافه کرد: درباب میزان جزای نقدی که بایستی به صندوق دولت پرداخت می شد، دادگاه طبق قوانین و مقررات و ضوابط در واقع میزان جزای نقدی را کم کرد که البته این قضیه بحث رد مال را به شکات و مالباختگان تسهیل می کند؛ در واقع ماحصل کلام اینکه متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن ( فرهاد زاهدی فر) به ۱۵ سال حبس و تبعید و ممنوعیت از مشاغلی که گفته شد با رای قطعی دادگاه تجدیدنظر محکوم و این رای به ما از لحاظ قانونی ابلاغ گردید.

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه نیز ۲۴ دی ماه سال ۹۸ در نشست خبری از محکومیت متهم پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس آگاهی داده بود.

منبع:

1399/07/15
12:58:56
5.0 / 5
1902
تگهای خبر: ابلاغ , بازداشت , پرونده , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت