رئیس كل دادگستری استان:

روسای حوزه قضائی استان مركزی سلامت دانش آموزان را رصد كنند

روسای حوزه قضائی استان مركزی سلامت دانش آموزان را رصد كنند مركزی رئیس كل دادگستری استان مركزی اظهار داشت: روسای حوزه های قضائی و دادستان های شهرستان های استان مركزی سلامت تحصیلی دانش آموزان را در مدرسه رصد كنند.


حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی امروز چهارشنبه 19 شهریورماه در حاشیه سفر به شهرهای غرق آباد و نوبران از توابع شهرستان ساوه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نگرانی های والدین دانش آموزان نسبت به آموزش حضوری در شرایط کرونایی اظهار نمود: تأمین و استمرار سلامت دانش آموزان مهمترین دغدغه و نگرانی والدین است و این دغدغه ها بسیار بجاست و از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا هم مورد تاکید قرار گرفت است.
وی به اثراث بیرونی شیوع کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: تبعات بیرونی این ویروس باعث تشدید نگرانی والدین شده است و دستگاه قضائی هم نسبت به سلامت و جان مردم حساسیت بیشتر و دقت بالایی دارد و با همین حساسیت امور را رصد می کند.
این مقام مسئول در دادگستری استان مرکزی با تاکید بر اینکه نمی توان در کنار مدافعان سلامت نبود، اظهار نمود: اگر سلامت دانش آموزان در محیط های تحصیلی به خطر بیفتد بطور قطع سختی کار بر دوش مدافعان سلامت و کادر پزشکی و پرستاری است.
وی به صدور بخشنامه ای خطاب به تمامی حوزه های قضائی استان در خصوص ورود روسای دادگستری و دادستان های شهرستان های استان مرکزی به مبحث سلامت دانش آموزان اشاره نمود و اضافه کرد: از روسای حوزه های قضائی خواسته شده است که با بازدید و رصد فضاهای آموزشی دقت کنند که چنانچه تهدیدی متوجه سلامت فرزندان می شود با جدیت پیگیری و مقابله کنند تا تحصیل دانش آموزان در فضایی کاملا ایمن و با رعایت بهداشت صورت گیرد.
حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: مسؤلان مکلف هستند با ارتقای بهداشت محیط مانع از ابتلای فرزندان به بیماری کووید 19 شوند و چنانچه مشکلات بهداشتی قابل برطرف شدن نیست به هیچ وجه اجازه ندهند سلامت دانش آموزان به مخاطره بیفتد.
وی در بخش دیگری از این گفتگو در مورد هدف از سفر به بخش نوبران اظهار نمود: رصد و نظارت و هم مدیریت خدمات دهی حقوقی و قضائی به مردم و بازدید از حوزه های قضائی نقاط مختلف استان از برنامه های تحولی قوه قضائیه و همچون دستورات رئیس دستگاه قضاست تا نحوه عرضه خدمات به مردم در مجموعه های وابسته به سیستم قضائی مورد ارزیابی قرار گرفته و برای رفع نقصها تلاش شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: در جریان بازدید و بررسی از حوزه قضائی شهرستان ساوه و بخش نوبران خوشبختانه نقاط قوت بسیاری مشاهده شد و همکاران قضائی با روحیه جهادی و حساسیت بالا با وجود فزآینده بودن سیل ورودی پرونده ها به دستگاه قضائی اهتمام جدی به رسیدگی به دعاوی مردم حتی بیشتر از توان خود دارند.
وی به برخی نقصها موجود از حیث تجهیزات، امکانات، ملزومات، محدودیت ها و زیرساخت های مورد نیاز در مجموعه قضائی استان مرکزی اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا از منابع مالی تخصیص یافته به دنبال سفر سال قبل رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی، برخی محدودیت ها و نقصها موجود را برطرف نماییم.
حجت الاسلام موسوی همینطور به برخی پروژه های نیمه تمام و هم ناایمن بودن محور نوبران به ساوه و رسالت دستگاه قضائی در مورد حقوق عامه اظهار داشت: ناایمن بودن محورهای مواصلاتی این منطقه یک معضل بزرگ است و نیمه تمام ماندن ایمن سازی راههای ارتباطی این بخش را پیگیری خواهیم کرد چون که بخشی از اعتبارات دولتی و بیت المال هزینه شده و به علت محدودیت در منابع اعتباری نیمه کاره رها شده است.
وی خاطرنشان کرد: از رئیس حوزه قضائی بخش نوبران خواسته شده است گردش کاری از مشکلات موجود در این منطقه بخصوص در مورد تثبیت مالکیت اراضی مردم شهرهای نوبران و غرق آباد و هم نیمه تمام بودن طرح های عمرانی و راههای ارتباطی جهت بررسی بیشتر به دادگستری استان مرکزی ارسال نمایند تا اجازه ندهیم مردم در این راه گرفتار خسارت جانی و مالی بیشتری در این محورهای مواصلاتی ناایمن نشوند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مسافرت یک روزه به شهرستان ساوه و بخش نوبران در بدو ورود به این شهرستان در جلسه هم اندیشی و عرضه نتایج بازرسی از حوزه قضایی ساوه با حضور قضات شرکت کرد.
حضور در گلزار شهدای غرق آباد و نوبران و ادای احترام به شهیدان این منطقه، بازدید از ساختمان شورای حل اختلاف شهر غرق آباد، بازدید از شعب دادگاه و شورای حل اختلاف نوبران، برگزاری ملاقات مردمی با حضور معاونین دادگستری استان مرکزی، حضور در نشست با قضات و نماینده کارکنان حوزه قضایی و بازدید از گروه صنعتی ماسترفوده تولیدکننده مواد غذایی، پاستیل، آدامس و نوشیدنی از دیگر برنامه های سفر رئیس کل دادگستری استان مرکزی به بخش نوبران شهرستان ساوه بود.1399/06/20
11:48:23
5.0 / 5
2179
تگهای خبر: پرونده , پزشك , خدمات , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت