سرخ و سیاه

كتاب هایی كه در آتش سوخت

كتاب هایی كه در آتش سوخت علم عدل: اولین بار نیست كه حادثه ای لرزه بر تن قفسه های كتاب می دواند و سرنوشت كتاب هایی را كه میراث تاریخ و فرهنگ هستند زیر خاك و آوار می برد؛ كتابخانه ها و كتابفروشی های تخریب شده بیروت بار دیگر یادآور از بین رفتن كتاب ها، از حمله های مختلف به ایران گرفته تا شورش در چین، حمله داعش در موصل و حمله سربازان ارتش جمهوری صرب بوسنی هستند.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، حدود یک هفته از انفجاری که آسمان بیروت را هم مانند صورت کودکان سوخته و مردم زخمی سرخ کرد، می گذرد. در ظاهر دیگر نه صدای انفجاری به گوش می رسد و نه لرزه ای بر تن مردم بندر بیروت حس می شود؛ انفجار به اتمام رسید اما روایت خانه های فروریخته و بیروتِ سوخته در انفجار تازه شروع شده است.
بعد از عکسهایی که از اشک های کودکان، جراحت تن مردان و زنان، شیشه های شکسته، سقف های فروریخته و... منتشر شدند، حالا چند عکس از یک کتابخانه تخریب شده بر اثر انفجار بیروت انتشار یافته است.
در جریان حوادث مختلفی که در طول تاریخ منجر به تخریب شهرها یا روستاها شده است معمولا کمتر توجهی به کتابخانه ها و کتابفروشی ها می شود. ممکنست تخریب مکان های تاریخی، هنری و... بعد از یک حادثه تیتر رسانه ها شود و عکسهایی از آن در فضای مجازی دست به دست شود اما همانند کتابخانه های بیروت، معمولا کتابخانه های دیگر هم بی صدا فرومی ریزند و انگار فریادشان برای کمک خواهی چندان به گوش کسی نمی رسد!
کتابخانه تخریب شده به دنبال انفجار بیروت


منبع:

1399/05/22
12:53:56
5.0 / 5
2602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت