سهم 50 درصدی زنان در آزمون كارشناسی ارشد

سهم 50 درصدی زنان در آزمون كارشناسی ارشد علم عدل: در آزمون كارشناسی ارشد سال 99 از تعداد 647 هزار و 554 داوطلب 50 درصدشان زن و 50 درصدشان نیز مرد هستند.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ داوطلب از بامداد امروز پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه جاری برای تصاحب صندلی های کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رقابت خودرا آغاز کردند که ۵۰ درصد این داوطلبان زن و مابقی مرد هستند.
بامداد امروز پنج شنبه ۱۶ مرداد تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ رشته امتحانی آزمون می دهند و تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ نفر نیز در ۳۶رشته امتحانی در بامداد فردا جمعه ۱۷ مرداد و تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب نیز در ۶۴ رشته امتحانی برای بامداد شنبه ۱۸ مرداد با یکدیگر رقابت می کنند.
در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹، ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، ۳۹ هزار و ۲۰۸ داوطلب نیز در گروه آموزشی علوم پایه، ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ داوطلب در گروه آموزشی فنی و مهندسی، ۱۷۷ هزار و ۳۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۵۴۸ هزار و ۸۹ داوطلب در گروه آموزشی هنر، ۳۰ هزار و ۸۵ داوطلب نیز در گروه آموزشی دامپزشکی رقابت می کنند.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهرستان کشور برگزار میشود و بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان در آزمون نیز دهه دوم شهریور ماه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
گزینش اولیه و نهایی داوطلبان برمبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی است.




منبع:

1399/05/16
23:47:31
5.0 / 5
2696
تگهای خبر: آزمون , پزشك , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت