رییس قوه قضاییه:

لزوم اجرای قانون بدون تبعیض

لزوم اجرای قانون بدون تبعیض رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه قانون باید بدون تبعیض اجرا شود اظهار داشت: صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی جزو حقوق مردم است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر یکشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال که در شهرستان شمیرانات انجام شد گفت: صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی جزئی از حقوق مردم است و صیانت نکردن از اراضی ملی منتهی به ضایع شدن حقوق عصرها و نسل ها می شود.
وی اضافه کرد: همه افرادی که در این نشست حضور دارند اگر بخواهند درباب تخلفاتی گزارشی ارائه نمایند دارای آمار مشخصی هستند که باید از همت همه شما قدردانی نمود اما ما هستیم با تمام آمارهای موجود و لواسانی که پیش چشم مردم قرار دارد.
رئیس دستگاه قضا عنوان داشت: لواسان امروز لواسانی نیست که مردم بومی این منطقه آنرا بپسندند چونکه اذعان دارند ما بیش از اینها می توانستیم برای کل تهران جایگاه قرار بدهیم و آب و هوا و خاک اینجا برای همه تهران باشد و همه از آن بهره مند شوند.
رئیسی با اعلان اینکه امروز لواسان را بعنوان یک نماد مثال می زنیم، چونکه هر شهری یک لواسانی دارد که دارای آب و هوای خوش و جاذبه های گردشگری هستند و گرفتار مشکلاتی شده اظهار داشت: چرا باید با همه اقداماتی که انجام شده باز هم شاهد مشکلات باشیم.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به فرمایش رهبری درباب ساخت و سازهای غیر مجاز عنوان داشت: حتی اماکن مقدس و مذهبی نیز نباید در جای غیر قانونی ساخته شوند ولو این اماکن مسجد، سازمان خیریه و یا مدرسه باشد، پس سازمان های اداری کشور اگر تخلف کنند باید بطور مضاعف با آنان برخورد شود و تعاونی ها نیز از این امر مستثنی نیستند.
وی با اشاره به اینکه قانون باید بدون تبعیض اجرا شود اظهار داشت: گلایه مندی مردم از ایجاد تبعیض در اجرای قانون است و چگونه است که ۲ ساختمان در یک خیابان و در یک موقعیت ساخته شده و با یکی برخورد و دیگری هیچ برخوردی صورت نمی گیرد، این موارد پیش چشم مردم است و مورد قضاوت مردم قرار می گیرد، هر ۲ ساختمان ها بدون جواز هستند اجرای قانون بدون تبعیض خواسته مردم است که به جا و درست هم می باشد.
رئیس قوه قضائیه گفت: ظرفیت مردم باید پای کار بیایند و همه بدانند که ما در لواسان و همه مناطق کارمان را تازه آغاز نموده ایم و قضیه را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد و بعد از ما نیز بنیادی می گذاریم که این مورد سست نشود و احکام صادره لواسان تازه آغاز است، پس نباید در ساخت و سازها چارچوب ها شکسته شود و همه افراد و مسئولان این وظیفه رادارند که از حریم ها حفاظت نمایند و در این راستا شورای شهر وظیفه اش همین است، دهدار، بخشدار و مقام قضائی نیز در حوزه خودشان مرزبانی می کنند.


1399/05/05
15:08:41
5.0 / 5
2764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت