از سوی دانشگاه آزاد ابلاغ شد؛

دستورالعمل ارزیابی و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان برای دانشجویان دكتری

دستورالعمل ارزیابی و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان برای دانشجویان دكتری علم عدل: دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دوره دكتری تخصصی ابلاغ گردید.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی «دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی» را به رؤسای استانها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.
براساس این دستورالعمل نمره ارزیابی جامع کلیه دانشجویان دوره دکتری تخصصی که برابر بخشنامه در ارزیابی شرکت و نمره قبولی کسب کرده اند، دارای اعتبار بوده و در کارنامه ثبت می شود. این دسته از دانشجویان می توانند نسبت به ستاندن و ثبت رساله اقدام نمایند.
دانشجویانی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب کرده اند، می توانند تا پیش از دفاع از رساله نمره قبولی زبان را برابر ضوابط دانشگاه ارائه نمایند.
دانشجویانی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب یا ارائه نکرده اند، باید همزمان با ستاندن و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت نمایند. ثبت نام و ستاندن رساله در نیمسال بعد مشروط به کسب نمره قبولی (یا قبول مشروط) زبان است، در غیر این صورت نیمسال مربوطه مرخصی با احتساب در سنوات و با ستاندن 25 درصد شهریه ثابت است.
در این دستورالعمل تاکید شده است: آن دسته از دانشجویان ورودی 97 و ماقبل که آزمون جامع را ستاندن کرده و یا خواهند کرد، ولی نمره زبان مورد تأیید دانشگاه را ارائه نکرده اند، می توانند در آزمون جامع شرکت نمایند، در صورت قبولی در آزمون جامع باید همزمان با ستاندن و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت نمایند.
براساس بندهایی از این دستورالعمل دانشجویان ورودی 98 به بعد باید در نیمسال اول سال آغاز به تحصیل (سال ورود) نسبت به ارائه گواهی زبان مورد تأیید دانشگاه و یا کسب نمره لازم بر طبق جدول زیر اقدام نمایند، در غیر این صورت باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت و متناسب با سطح در دوره های زبان دانشگاه ثبت نام و شرکت نمایند. شرکت این دسته از دانشجویان در آزمون جامع منوط به ارائه مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه است.
با توجه به ابلاغ بخشنامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخشنامه دانشگاه درباب نمره آزمون زبان مورد قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر، جدول عناوین آزمون های مورد تأیید دانشگاه به شرح ذیل است:


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، توجه به ابلاغ بخشنامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخشنامه دانشگاه درباب نمره آزمون زبان مورد قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر، جدول عناوین آزمون های مورد تأیید دانشگاه به شرح ذیل است:


منبع:

1399/04/28
13:42:33
5.0 / 5
2669
تگهای خبر: آزمون , ابلاغ , اسلامی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت