وزیر علوم تأكید كرد:

ورزش و تأمین سلامت دانشجویان از اولویت های وزارت علوم

ورزش و تأمین سلامت دانشجویان از اولویت های وزارت علوم به گزارش علم عدل وزیر علوم اعلام نمود: سلامت دانشجویان و ورزش دانشگاهی در كنار تحصیل از اولویت های وزارت علوم است.به گزارش علم عدل به نقل از منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و دست اندرکاران رویدادهای بین المللی ورزش دانشجویان در سال ۱۳۹۸، اعلام نمود: ورزش دانشگاهی در کنار تحصیل دانشجویان شکل می گیرد و این حوزه جزو برنامه های دائمی وزارت علوم است.
وی با اشاره به اینکه سلامت دانشجویان در اولویت وزارتخانه قرار دارد و ثمره آن کسب مقام های قهرمانی در ورزش دانشگاهی کشور است، تصریح کرد: کسب عنوان قهرمانی دانشجویان در حوزه ورزش فرصت مناسبی است تا این افراد بتوانند تجربیات خویش را در سال های آینده از راه نظام آموزشی منتقل کنند.
وزیر علوم با اشاره به اینکه سازمان امور دانشجویان بعنوان پشتیبان ورزش دانشجویی فعالیت می کند، اضافه کرد: این سازمان با تلاش و برنامه ریزی در جهت توسعه زیرساخت های ورزشی دانشجویان در جهت بهبود کمی و کیفی فعالیت ها در حوزه ورزش دانشگاهی گام برمی دارد.
غلامی با اشاره به اینکه شناسایی دانشجویان ورزشکار آماده از بین ۳.۵ میلیون دانشجو، جهت شرکت در مسابقات نیازمند برنامه ریزی اصولی است، خاطرنشان کرد: در این راستا توزیع مناسب امکانات ورزشی دانشجویان بخصوص در مناطق کم برخوردار هم نیازمند برنامه ریزی مناسب می باشد و یکی از اهداف مهم در جهت گسترش ورزش دانشجویی به حساب می آید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری ریشه کن شدن ویروس کرونا و توجه تمامی آحاد جامعه به نکات بهداشتی و بخصوص بهداشت فردی، از تمامی تلاشهای دانشجویان ورزشکار و دست اندرکاران ورزش دانشجویی برای حضور در مسابقات ورزشی قدردانی کرد.


منبع:

1399/04/15
18:15:10
5.0 / 5
2679
تگهای خبر: دانش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت