سردار دهقان:

پشتیبانی از اقدامات تحول آفرین آیت الله رئیسی وظیفه دینی و ملی است

پشتیبانی از اقدامات تحول آفرین آیت الله رئیسی وظیفه دینی و ملی است به گزارش علم عدل مشاور رهبر انقلاب با اشاره به تحولات صورت گرفته در قوه قضائیه، نوشت: این اقدامات تحولی را باید حراست كرد و پشتیبانی از آیت الله رئیسی در این دوران خطیر مسئولیت، وظیفه ای دینی و ملی است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، سردار حسین دهقان مشاور رهبر معظم انقلاب در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح، در یادداشتی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، نوشت: نگاه شهید بهشتی به قوه قضائیه نگاهی قانون گرا، اصول مدار و مبتنی بر تحول گرایی در مدیریت بود، نگاهی که اگر با همان وسعت نظر و جدیت در قوه قضائیه امکان استمرار می یافت، تحولی شگرف را در راه عدالت اجتماعی باعث می شد.
وی با اشاره به اینکه از آن روز تابحال قوه قضائیه مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است، تصریح کرد: فارغ از فراز و فرودهایی که در دوران مدیریت رؤسای قوه قضائیه بعد از شهید بهشتی روی داد، باید به جرات گفت هرچند تا رسیدن به وضع آرمانی و مدنظر آن شهید بزرگوار در این قوه، فاصله داریم، اما، حرکت امروز قوه قضائیه در راه امنیت سازی، ثبات آفرینی، اعتمادبخشی، تولید سرمایه های اجتماعی و در یک کلام، خلق قدرت برای ایران اسلامی می تواند نویدبخش آینده ای روشن باشد.
مشاور رهبر انقلاب در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش پایانی یادداشت خود با اشاره به تحولات صورت گرفته در قوه قضائیه، آورده است: این اقدامات تحولی و امید آفرین را باید حراست کرد و پشتیبانی از آیت الله رئیسی در این دوران خطیر مسئولیت تا زمان به ثمر نشاندن این هدف بزرگ، وظیفه ای دینی و ملی است.
متن کامل این یادداشت به این شرح است:
در آستانه چهلمین سالگرد شهادت شهید مظلوم حضرت آیت االله بهشتی قرار داریم. ۴۰ سالگی را سن پختگی می دانند و بنابراین نگاه ما به شهید بهشتی بعد از گذشت ۳۹ سال از شهادتش، باید نگاهی مبتنی بر بازخوانی عمیق، وسیع و جامعی از شخصیت او باشد.
بلند نظری در ترسیم و انتخاب هدف، عمق و بصیرت در شناخت مبدا و مقصد، ثبات قدم در راه رسیدن به مقصود و پایبندی به اصول و آرمان ها در پیمودن مسیر، خصوصیت مشترک همه قهرمانانی است که در ذهن و قلب ما جای دارند.
از این منظر شهید بهشتی قهرمان انقلاب اسلامی ایران است و مرور باردیگر افکار و آثار او نیاز مبرم زمانه ماست.
شهید بزرگواری که هم زمان دغدغه عدالت، آزادی، کرامت انسانی، آرمان گرایی و تفکر و روحیه و کار انقلابی و جهادی داشت.
ماه های آغازین سال ۱۳۶۰ مصادف با اوج گیری فتنه بنی صدر در جلسه ای جهت بررسی مسائل روز خدمت شهید بهشتی رسیده بودم.
جمع بندی شهید مظلوم - که آن روز مسئولیت شورایعالی قضایی و دیوان عالی کشور را برعهده داشت - در آن جلسه این بود که حتی در مواجهه با بنی صدر هم جمهوری اسلامی ایران نباید از مسیر پایبندی به قانون منحرف شود و حرکت در مدار قانون و اصول را کنار بگذارد.
نگاه شهید بهشتی به قوه قضاییه نگاهی قانون گرا، اصول مدار و مبتنی بر تحول گرایی در مدیریت بود، نگاهی که اگر با همان وسعت نظر و جدیت در قوه قضاییه امکان استمرار می یافت، تحولی شگرف را در راه عدالت اجتماعی باعث می شد.
از آن روز تابحال قوه قضاییه مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. فارغ از فراز و فرودهایی که در دوران مدیریت رؤسای قوه قضاییه بعد از شهید بهشتی روی داد، باید به جرات گفت هرچند تا رسیدن به وضع آرمانی و مدنظر آن شهید بزرگوار در این قوه، فاصله داریم، اما، حرکت امروز قوه قضاییه در راه امنیت سازی، ثبات آفرینی، اعتمادبخشی، تولید سرمایه های اجتماعی و در یک کلام، خلق قدرت برای ایران اسلامی می تواند نویدبخش آینده ای روشن باشد.
امروز رئیس محترم قوه قضائیه قدم های آغازین این حرکت را برداشته و در ابتدای این مسیر سرنوشت ساز برای ملت ایران قرار دارد.
قوه قضائیه در ابتدای این دوران مدیریتی به خوبی توانسته است پا در مسیری بگذارد که امید را در دل مردم شکوفا کند و در گام نخست فاصله میان پرونده های ذهنی مردم با پرونده های روی میز دستگاه قضایی را کم کند.
این اقدامات تحولی و امید آفرین را باید حراست کرد و پشتیبانی از آیت الله رئیسی در این دوران خطیر مسئولیت تا زمان به ثمر نشاندن این هدف بزرگ، وظیفه ای دینی و ملی است.
در این مسیر باید با عرضه پیشنهاد و نقد مشفقانه، همکاری و مشارکت فعال؛ رئیس، مسؤلان و قضات شریف این مجموعه را همراهی نماییم و با پرهیز از شتابزدگی، با پشتیبانی از دستاوردهای مهم فعلی به انتظار دستاوردهایی مهم بنشینیم که امید می رود در دوران تصدی برادر عزیزم آیت الله رئیسی بر قوه قضائیه به ثمر بنشیند.


منبع:

1399/04/07
15:47:47
5.0 / 5
2978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت