رئیس كل دادگستری لرستان:

صدور حكم حادثه تروریستی خرم آباد

صدور حكم حادثه تروریستی خرم آباد رئیس كل دادگستری لرستان با اشاره به صدور حكم حادثه تروریستی بهمن ماه سال 97 در خرم آباد، اظهار داشت: خوشبختانه 294 هزار و 539 فقره پرونده در سال قبل مختومه داشتیم.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمد رزم امروز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه، گفت: دستگاه قضائی در استان لرستان اقدامات و برنامه ریزی های مطلوبی در حوزه های مختلف در دستور کار قرار داده است.
۱۴ هزار پرونده مسن در لرستان مختومه شد
وی با اشاره به بازدید از حوزه های قضائی شهرستان های مختلف استان بمنظور ارتقای این حوزه ها و همین طور ارائه راهکارهای لازم برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، عنوان کرد: در استان مجموعه ای از اولویت های مهم دستگاه قضائی و رئیس قوه در دستور کار است.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اجرای این اولویت های مهم دستگاه قضائی در لرستان با تشکیل ۳۰ کمیته مختلف، اشاره کرد: این کمیته ها در حوزه های مختلف مهریه، کاهش ورودی پرونده ها، برخورد با مفاسد اداری و سالم سازی محیط اداری، مختومه شدن پرونده ها و… ورود پیدا کرده اند.
رزم در ادامه با اشاره به پیگیری برای مختومه شدن ۱۷ هزار پرونده که مربوط به سال های گذشته بوده است، بیان داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته از مجموع ۱۷ هزار پرونده مسن در استان، ۱۴ هزار مورد مختومه شده و هم اکنون حدود سه هزار پرونده دیگر باقی مانده که برنامه ما تعیین تکلیف آنها در اسرع وقت است.
حکم حادثه تروریستی خرم آباد صادر شد
وی همین طور کاهش جمعیت کیفری در استان را یکی دیگر از برنامه های مهم دستگاه قضا در استان برشمرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته دو هزار و ۶۶۲ نفر مشمول این امر در استان شده اند.
رئیس کل دادگستری لرستان، همین طور پیگیری و تعیین تکلیف پرونده های مهم مانند اختلاس، قتل عمد، تصرفات اراضی ملی و… را از دیگر برنامه های مدنظر دستگاه قضائی در استان عنوان نمود و اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته ۴۰ عنوان مجرمانه در استان احصا شده که باید بطور جدی مورد پیگیری و برخورد قرار گیرند.
رزم با تاکید بر اینکه با پیگیری های صورت گرفته مجوز برگزاری دادگاه علنی سه نوع پرونده در استان ستاندن شد، بیان داشت: یکی از این موارد بحث مربوط به پرونده حادثه تروریستی ۱۷ بهمن ماه سال ۹۷ در خرم آباد بود که منجر به شهادت دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی استان شد، در این رابطه محاکمه علنی برگزار و حکم این پرونده نیز در نهایت صادر شد.
بیش از ۲۹۴ هزار پرونده مختومه شد
وی با اعلان اینکه دادگاه پرونده های مربوط به مفاسد اقتصادی و بی نظمی در نظام اقتصادی نیز با ستاندن مجوز به صورت علنی برگزار می شود، اضافه کرد: یکی از این پرونده ها مربوط به افرادی است که تحت عنوان سرمایه گذار سیلوهای گندم، مبادرت به جعل سند و کلاهبرداری می کردند که پرونده این افراد متخلف مورد بررسی قرار می گیرد.
رئیس کل دادگستری لرستان همین طور دستگیری قاتلین فراری پس از چند سال از طرف دستگاه قضائی را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته عنوان نمود و اظهار داشت: ابتدای سال ۹۸، موجودی پرونده های استان ۵۰ هزار و ۸۷۰ فقره بوده و در طول سال نیز ۲۸۱ هزار و ۵۶۰ فقره پرونده نیز به دستگاه قضائی استان وارد شده است.
رزم، اظهار داشت: خوشبختانه ۲۹۴ هزار و ۵۳۹ فقره پرونده در سال قبل مختومه داشتیم و با این اوصاف ۱۳ هزار از مجموع پرونده های گذشته را در سال ۹۸ مختومه کردیم.
۵۶ هزار پرونده وارد دستگاه قضائی شد
وی با اعلان اینکه از مجموع ۵۰ هزار و ۸۷۰ پرونده موجودی که در سال قبل داشتیم، ۳۷ هزار مورد باقی مانده و برنامه ما این است که امسال هر چه پرونده وارده به دستگاه قضائی داشته ایم را مختومه نماییم و از ۳۷ هزار پرونده یاد شده نیز بالای ۲۶ هزار پرونده را مختومه نماییم.
رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه در سه ماهه امسال ۵۶ هزار و ۹۵ فقره پرونده به دستگاه قضائی استان وارد شده است و این در حالیست که ما ۵۷ هزار و ۷۲۹ پرونده مختومه کردیم و با این اوصاف هزار و ۶۳۴ پرونده از ۳۷ هزار پرونده گذشته را نیز مختومه کرده ایم.

1399/04/01
00:40:37
5.0 / 5
3027
تگهای خبر: پرونده , جرم , حكم , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت