محسنی اژه ای اعلام كرد

ردپای طبری در پرونده فریدون

ردپای طبری در پرونده فریدون معاون اول قوه قضائیه توضیحاتی در ارتباط با پرونده طبری ارائه داد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران به پرونده اکبر طبری اشاره نمود و اظهار داشت: یک بحث این است که آیا طبری در مراجع قضائی در دادگاه و در مراکز اداری و غیره چقدر فسادش به دیگران سرایت کرده است؟ دراین زمینه تحقیقات مفصلی صورت گرفته و برخی افراد با او همکاری کردند. بوسیله دستگاه های مختلف در میان قضات دو نفر قاضی بازداشتی شاغل و دو قاضی بازنشسته داشتیم. وی ادامه داد: در میان کارمندان اداری هم تعداد معدودی از کسانی که در حوزه مربوطه اش کار می کردند جز متخلفان هستند. محسنی اژه ای اشاره کرد: مجموعاً تا الان ۲۱ نفر تحت تعقیب قرار گرفتند. آیا فساد این فرد به شکلی بوده که آشکار بوده است؟ پاسخ این است که این فرد پیچیده رفتار می کرده و بروز و ظهور نداشته است.
یک شایعاتی همیشه مطرح بوده اما هیچ گاه به مرحله ای نرسید که تحقق یابد. وی اشاره کرد: کلاهی کی معلوم شد که نفوذی بود؟ پس از فرارش مشخص شد، اما خب عده ای هم پیش از فرارش به او مشکوک شدند؟ محسنی اژه ای اشاره کرد: کشمیری هم همچنین، شهید بهشتی به او اعتماد کامل داشت. وی افزود «طبری یک کار پیچیده انجام داده بود. ریاست قوه قضائیه قبل و پس از دستگیری گفتن که برای بنده محرز نشده بود در ماه های اخیر هم خبرهایی مطرح بود اما از سویی برخی هم می آمدند و از وی تعریف می کردند.
برای ریاست وقت قوه قضائیه و بیشتر مسئولان به جز مرحوم خلفی چیزی ثابت نشده بود که بتوان وی را تحت تعقیب قرار داد معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: در پرونده هایی که رسیدگی قضائی شد همچون پرونده دانیال زاده ردپای طبری دیده شد.
دانیال زاده دو پرونده دارد. در پرونده حسین فریدون هم سرنخ هایی از طبری دیده شد. شایعاتی از قبل بود اما از جایی به بعد مصداق پیدا شد.

1399/03/28
22:49:03
5.0 / 5
3128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت