اعلام آخرین مهلت ثبت نام كاردانی نظام جدید

اعلام آخرین مهلت ثبت نام كاردانی نظام جدید به گزارش علم عدل سخنگوی سازما ن سنجش آموزش كشور از ثبت نام بیش از سی و یك هزار داوطلب در دوره های كاردانی نظام جدید آگاهی داد و اظهار داشت: مهلت ثبت نام در این دوره ها فردا یكشنبه 18 خرداد ماه سال جاری اختتام می پذیرد.


فاطمه زرین در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ تا فردا یکشنبه ۱۸ خرداد داوطلبان فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این دوره ها ثبت نام کنند.
وی اشاره کرد: بر این اساس ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هستند می توانند در آزمون مذکور ثبت نام کنند. تابحال نیز ۳۱ هزار و ۴۸۴ نفر در این دوره ها ثبت نام کرده اند.
زرین اشاره کرد: ظرفیت پذیرش دوره های بدون آزمون مراکز فوق ۱۰۰ هزار و ۹۵۶ نفر در ۲۷۲۶ رشته محل و در رشته های با آزمون نیز ۱۵۱ هزار و ۵۲۹ داوطلب در ۳۷۴۳ رشته محل تعیین شده است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید با اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتیکه دارای شرایط مذکور باشند، بعنوان داوطلب این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد کامپیوتری دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.
به گفته زرین، پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و برمبنای سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.
وی اظهار داشت: تمامی متقاضیان، شامل اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا برمبنای سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند. در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی بعد از اختتام مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت نام در این دوره ها باید با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون ورود به دانشگاه ها به نشانی: http: //dipcode.medu.ir برای مشاهده اطلاعات و دریافت کد سوابق تحصیلی (منحصراً برای دارندگان دیپلم شاخه فنی و حرفه ای یا کاردانش و یا شاخه نظری سال های ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸) مراجعه کنند و کد سوابق تحصیلی سازمان سنجش برای ثبت نام در آزمون را درج کنند.
زرین اظهار داشت: برمبنای برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۱۴ شهریور ۹۹ انجام خواهد شد. داوطلبان لازم است از سه شنبه ۱۱ تا پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
منبع:

1399/03/19
11:15:14
5.0 / 5
2769
تگهای خبر: آزمون , اینترنت , ثبت , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت