رییسی:

آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود

آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود به گزارش علم عدل رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر سه شنبه در رزمایش برکت امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام راحل برگزار گردید تصریح کرد: امروز خیل عظیم مردم دلداده به امام سال جاری به علت وضعیت کرونایی کشور نتوانستند، در جوار مضجع نورانی امام (ره) باشند و از این مورد متاثرم.
وی با اشاره به اینکه خیرات و برکاتی که امروز به نام ایشان و تحت تعلیمات ایشان انجام می شود، روح امام را شاد می کند، با بیان روایتی از امیرالمومنین (ع) اظهار داشت: عدل آن است، که هر چیز را در جای خود قرار دهد، اما جود و احسان چشم پوشی از حق خود و بخشیدن آن به دیگران است.
رئیس قوه قضائیه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی از دیدگاه امام راحل را اجرای عدالت در همه حوزه ها دانست و اضافه کرد: عدالت گسترده ترین مقوله ای است، که شامل همه حوزه ها و مفهومی بسیار گسترده و فراگیر است، عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، عدالت انفسی، عدالت آفاقی و… حوزه های گوناگون عدالت است.
جامعه مبتنی بر عدالت، معنویت و عقلانیت مورد نظر امام است
وی با اشاره به اینکه امام همواره می خواست، جامعه مبتنی بر عدالت، عقلانیت، معنویت و اخلاق باشد، اظهار داشت: فقر امر مذموم و محصول بی عدالتی های اجتماعی و اقتصادی جامعه است، فقر را خدا نمی دهد، فقر محصول بی توجهی به عدالت اجتماعی و اقتصادی می باشد و این زیبنده نیست، که چهره زیبای نظام اسلامی با وجود فقر در بخشی از جامعه متناسب نیست، باید برای فقرزدایی و محرومیت زدایی تلاش شود.
رئیسی اظهار داشت: مأموریت همه بخش ها و نهادهای نظام آن است، که محرومین و فقرا احساس محرومیت و فقر نکنند و این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم هست، باید از آلام محرومین کاسته شود.
وی همنشینی امیرالمومنین (ع) با فقرا و بینوایان را دارای پیام هایی برای ما در مورد توجه به فقرا دانست و اظهار داشت: در سیره اباعبدالله (ع) و حضرت زهرا (س) و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام و مؤمنین و مومنات رسیدگی به فقرا، توجه به دیگران و دگرخواهی در پرتو خداخواهی بوده و در سیره امام و رهبری هم هست.
رئیس قوه قضائیه ماه رمضان را جلوه دگرخواهی در پرتو خداخواهی دانست و اظهار داشت: جود و احسانی که مردم ما در بسیج عمومی و کمک مومنانه در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری داشته اند، باید در تاریخ ثبت گردد، مقام معظم رهبری خواستند و همه مردم پای کار آمدند، این کمک مومنانه هم زمان با سالروز ارتحال امام باید به رخ جهانیان کشیده شود.
وی با اشاره به شرایط کنونی جهان اضافه کرد: امروز ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حرکت مردمی توزیع چهار میلیون بسته کمک معیشتی به فقرا و محرومین را انجام داده است، اما می بینیم، در کشورهای غربی و آمریکا با محرومین و مستضعفین چطور برخورد می شود.
برخورد پلیس آمریکا با رنگین پوستان آمریکای بی نقاب را نشان داد
رئیسی برخورد پلیس آمریکا با یک رنگین پوست این کشور را نشان دهنده آمریکای بی نقاب دانست و اظهار داشت: مردم دنیا رفتار آمریکایی ها با مردم کشور خویش را ببینند، اینکه فریاد امام (ره) نسبت به استکبارستیزی بخصوص آمریکا بلند شد و همین روحیه همواره مورد تاکید رهبری بوده است، بنابراین است، مردم می بایست، چهره حقیقی استکبار را ببینند.
وی استکبارستیزی و مستضعف گرایی را دوگانه آموخته های امام (ره) دانست و اظهار داشت: امروز خیریه های فراوانی در دنیا داعیه خدمتگزاری دارند، اما ما معتقدیم سه قسم خدمت وجود دارد، اول خدمتی است، که مبنای آن مادی گرایانه است، در خیلی از کشورهای غربی از این خیریه ها فراوانی است و منافع خویش را در آن می بینند، این خدمت منفعت گرا است.
رئیس دستگاه قضا دومین قسم از خدمت را خدمت بر اساس انسان مداری دانست و اضافه کرد: خیلی از افراد برای انسان دوستی، نوع دوستی، احترام به انسان و دل خود به دیگران کمک می کنند، که البته این نوع کمک هم بد نیست، اما خدمتی که مد نظر امام (ره) است، آن است، که خدمت به مردم خدمت به خدا است.
وی اظهار داشت: خدمت به فقرا و مستمندان برای خدا و بی منت مورد نظر امام (ره) است، اما آنچه که امروز در جهان انجام می شود، برای تحکیم موقعیت، جلب توجه دیگران و رسیدن به منفعت بیشتر است، اما خدمت مورد نظر امام فقط و فقط برای خدا است.
رئیسی به نوع برخورد کشورهای غربی بخصوص آمریکا در مبحث کرونا و دیگر موضوعات با مردم اشاره نمود و اظهار داشت: صد هزار نفر با سو مدیریت آمریکایی ها کشته شدند، حقوق اولیه انسان در آمریکا در حال نابودی است، اما حقوقدانان و داعیه داران حقوق بشر فریادی نمی زنند، امروز آمریکا بعنوان یک متهم در مورد حقوق بشر در محاکم بین المللی باید محاکمه شود، که چگونه است، که حقوق بشر در این کشور نادیده گرفته می شود.منبع:

1399/03/15
14:58:44
5.0 / 5
2971
تگهای خبر: اسلامی , پلیس , ثبت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت