بنیاد ملی نخبگان اعلام كرد:

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از ۲۰ خرداد

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از ۲۰ خرداد علم عدل: بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 1400-1399 تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد اعطا می كند و دانشجویان می توانند از 20 خردادماه برای دریافت این تسهیلات ثبت نام كنند.به گزارش علم عدل به نقل از بنیاد ملی نخبگان، این بنیاد برمبنای «آیین نامه پشتیبانی از کارهای علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعتبارات و تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.
مهمترین نکات برای ثبت درخواست بهره مندی از پشتیبانی ها
دانشجویان هر یک از دانشگاها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در «شیوه نامه پشتیبانی از کارهای علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» هستند، می توانند درخواست خودرا بوسیله سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان ثبت کنند.
فرایند ثبت نام آن دسته از متقاضیانی که هم اکنون دانشجو هستند، از بیستم خردادماه شروع می شود و تا بیستم تیرماه ادامه دارد. لازم است این دانشجویان اطلاعات خودرا به همراه تصاویر و مدارک مربوطه، در سامانه سینا بارگذاری یا به روزرسانی کنند.
ثبت نام دانش آموختگان دانشگاه ها که در مهرماه سال جاری در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در یکی از دانشگاه های کشور بعنوان دانشجوی نوورود مشغول به تحصیل خواهند شد نیز از بیستم خردادماه آغاز خواهد شد.
این افراد، بعد از پذیرفته شدن در دانشگاه، اطلاعات مربوط به محل تحصیل خودرا تا نیمه اول مهرماه درج کنند تا در صورت برگزیدگی در بنیاد، از این پشتیبانی ها بهره مند شود.
ثبت نام دانشجویان نوورود دوره های پایه دانشگاه ها ( شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته)، متعاقباً اعلام خواهد شد.
با توجه به شرایط پیش آمده (شیوع ویروس کووید ۱۹) و تعلیق کارهای حضوری دانشگاه ها، مقرر شد آخرین معدل متقاضیان، میانگین نمرات تا اختتام نیم سال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ در نظر گرفته شود.
بنیاد ملی نخبگان بعد از بررسی اولیه درخواست ها و برمبنای ظرفیت سالیانه و با هدف تسریع در اطلاع رسانی به متقاضیان برای برنامه ریزی و انجام کارهای ذیل تعهدات پشتیبانی های دانشجویی بنیاد، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی که بالاترین امتیاز از مجموعه کارهای آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی را در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند (صرفاً بوسیله سامانه سینا) اعلام خواهدنمود.
باتوجه به این که نتایج اولیه فقط برمبنای مدارک ادعایی مندرج در سامانه سینا اعلام خواهد شد، تاکید می شود متقاضیان، با مطالعه دقیق شیوه نامه و راهنماهای مرتبط، از بارگذاری اطلاعات نامعتبر و نامربوط در سامانه اجتناب کنند.
در صورتی که در هر مرحله از بررسی ها مشخص شود که متقاضی، آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع بارگذاری کرده است، علاوه بر محرومیت از این، از سایر تسهیلات و حمایت های بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی ربط، اعلام می شود و حق پی گیری موضوع به صورت حقوقی نیز برای بنیاد ملی محفوظ خواهد بود.
بنیاد پس از اتمام بررسی پرونده ها در بنیادهای استانی و برمبنای امتیاز نهایی نتیجه نهایی پذیرش متقاضیان را اعلام خواهدنمود.


منبع:

1399/03/13
23:43:08
5.0 / 5
2968
تگهای خبر: پرونده , ثبت , دانش , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت