رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور تاكید كرد

لزوم ورود مهارت به بطن حوزه های علمیه

لزوم ورود مهارت به بطن حوزه های علمیه به گزارش علم عدل آذربایجان شرقی رئیس سازمان آموز فنی و حرفه ای كشور با تاكید بر لزوم ورود مهارت به بطن حوزه های علمیه، اظهار داشت: باید مهارت با درس های حوزه درهم آمیخته شود و طلاب در كنار درس ها چند واحد مهارت را یاد بگیرند.


علی اوسط هاشمی روز یکشنبه در آیین افتتاحیه مرکز "مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی" حوزه های علمیه آذربایجان شرقی، اظهار داشت: طلابی که در حوزه های علمیه به دنبال کسب دانش و دانایی هستند به همراه جامعه فرهنگیان و مدرسان دارای منزلت اجتماعی و تریبون بوده و می توانند با فضاسازی سبب تغییر نگاه در جامعه شوند.
وی ادامه داد: باید نگاه ها به سمت فضیلت کسب مهارت سوق داده شود برای اینکه حالا تمام ارزش های جامعه فقط در راه کسب دانش، مدرک و بودن در دانشگاه خلاصه شده است، اما این جامعه تا چه حد نیازمند پزشک، مهندس و خلبان است؟
وی متذکر شد: کثرت و تنوع در بخش های مختلف جامعه قابل جستجو است و فقط باید به شکل جدی به آن بیندیشیم تا شاهد تغییر نگاه در جامعه جویای موقعیت و کار متناسب با شان و منزلت آدمی شویم.
به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، هاشمی با تاکید بر ارزش بالای کارهای فرهنگی، اظهار نمود: می توان برای خروج از ناامیدی ها، یک جریان را ایجاد نماییم، چونکه جمهوری اسلامی برای رسیدن به بالندگی و پویایی نباید فقیر و بیکار محتاج داشته باشد.
وی ادامه داد: باید به جایی برسیم که فضای اجتماعی و فرهنگی جامعه فقط به حوزه دولت توقع نداشته باشد و هرکس بداند که خود می تواند از عهده برون رفت از مشکلاتی که او را احاطه کرده است با تاکید بر قابلیت و روی آوری به یک فن بیرون بیاید.
وی متذکر شد: اگر طلاب در راه فعال بودن، در کنار کسب علم و دانش و معرفت در حوزه دین یک نقش اجتماعی را در معیشت کشور داشته باشند، بازتاب مثبتی داشته و حتی باورها تقویت خواهد شد.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در خاتمه اظهار داشت: باید یک فصل آموزشی مهارتی تدوین شود و جزو دروس حوزه علمیه قرار گیرد و همان طوری که توافق کرده ایم هیچ معلمی بدون مهارت فارغ التحصیل نشود، هیچ طلابی نیز نباید بدون مهارت وارد جامعه شود.
منبع:

1399/03/12
12:46:26
5.0 / 5
2901
تگهای خبر: اسلامی , پزشك , ثبت , حوزه علمیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت