رئیس دادگستری دزفول تأكید كرد:

استفاده از ظرفیت سران طوایف و ریش سفیدان دزفول برای كنترل كرونا

استفاده از ظرفیت سران طوایف و ریش سفیدان دزفول برای كنترل كرونا به گزارش علم عدل رئیس دادگستری دزفول اظهار داشت: از ظرفیت سران طوایف و ریش سفیدان دزفول به منظور پیشگیری از برگزاری مجالس عزا و عروسی و كنترل كرونا در شهرستان دزفول استفاده می شود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمدیار مببینی عصر امروز چهارشنبه در نشست سران عشایر، متنفذان، طوایف، سادات و بزرگان شهرستان دزفول با اعضای شورای تأمین در سالن جلسات سپاه، اظهار نمود: بزرگ ترین نعمت در هر جامعه «قانون مداری» است؛ ازاین رو مصوبه های ستاد مدیریت بیماری کرونا هم یک قانون است که همه ما موظف به اجرای آنها هستیم.
وی به نقش مؤثر ریش سفیدان، بزرگان طوایف و متنفذان در آگاه سازی و سفارش به مردم در جهت رعایت مصوبات ستاد کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: بزرگان شهرستان دزفول باید قوانین و مصوبه های ستاد کرونا را به مردمی که حرف آنها را می پذیرند، یادآوری کنند و با ایفای نقش بزرگ بودن خود در این ایام در کنترل ویروس کرونا پیش قدم شوند.
رئیس دادگستری دزفول بر ضرورت پرهیز مردم از برگزاری جشن عید فطر و انجام دید و بازدید در این روز تاکید کرد و اظهار داشت: این دید و بازدیدها در شرایط فعلی به صلاح هیچ کس نیست بنابراین همه باید در راه سلامت جامعه تابع قوانین ستاد مدیریت کرونا در شهرستان دزفول باشند.
یارممبینی با اشاره به اینکه همه مردم باید مقررات بهداشتی را رعایت نمایند، تاکید کرد: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، کسانی که این مقررات را رعایت نکنند مرتکب تخلف شده و به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: اگر فردی با بی توجهی به موارد بهداشتی سبب ابتلای یک یا چند نفر به کرونا شود این امر تفاوتی با ارتکاب قتل ندارد ازاین رو رعایت دستورالعمل های بهداشتی علاوه بر جنبه قانونی یک جنبه شرعی هم دارد.
رئیس دادگستری دزفول در انتها خواهان پرهیز مردم از برگزاری مجالس شادی و عزا و همکاری آنان با ستاد مبارزه با کرونا به منظور کنترل این بیماری در سطح شهرستان دزفول شد.
کنترل کرونا، مستلزم همراهی مردم است
فرمانده سپاه ناحیه دزفول هم در این جلسه اظهار نمود: به رغم تمام کمبودها و تحریم ها کشور ایران در زمینه مدیریت بیماری کرونا نسبت به سایر کشورهای پیشرفته اقدام های قابل قبولی انجام داده است و بر مبنای فرمایش های مقام معظم رهبری ملت و دولت ایران در زمینه مدیریت کرونا خوش درخشیده است.
سرهنگ هادی سعادت زاده به نقش تأثیرگذار شیوخ، سران طوایف و ریش سفیدان در میان مردم اشاره نمود و اضافه کرد: با همدلی و همراهی بزرگان مناطق باید بتوانیم از بحران کرونا عبور نماییم.
وی با ابراز نگرانی از برگزاری مجالس و دید و بازدید به مناسبت عید فطر در مناطق شهرستان بخصوص مناطق عرب نشین، عنوان کرد: شیوخ و بزرگان باید با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم آنها را نسبت به شرایط بحرانی شهرستان آگاه کنند چون که یکی از مهم ترین راه های انتشار کرونا برگزاری تجمعات است و در صورت بی توجهی همه گرفتار خواهند شد.
سرهنگ سعادت زاده در انتها ابراز امیدواری کرد که با همکاری شیوخ، سران طوایف و ریش سفیدان با ستاد مدیریت بیماری کرونا دزفول وضعیت بیماری در این شهرستان کنترل شود.
به گزارش علم عدل به نقل از مهر، در این جلسه از قاسم منصور آل کثیر فعال اجتماعی و خبرنگار خبرگزاری مهر خوزستان به علت راه اندازی یک کمپین کودکانه با عنوان #خلیک_بل بیت و اجرای مجازی گرگیعان با همراهی دوستانش که سبب ترویج فرهنگ ماندن در خانه در این ایام کرونایی شد، تجلیل صورت گرفت.
اجرای مجازی جشن میلاد امام حسن (ع) گرگیعان که همه ساله هزاران نفر آنرا در کوچه و خیابان ها برگزار می کردند این دفعه به صورت مجازی اجرا و منجر به در خانه ماندن مردم شد.
در این کمپین کودکان با ضبط ویدئو از خودشان و انتشار از بزرگ ترها می خواهند که از خانه خارج نشوند و در خانه بمانند.
کمپین #خلیک_بل بیت (در خانه بمان) از آغاز انتشار کرونا مورد استقبال خیلی از مردم در نقاط مختلف خوزستان قرار گرفته است.

1399/03/05
13:54:51
5.0 / 5
3065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت