رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد:

رشد ۶۸ درصدی كشف قاچاق كالا پارسال

رشد ۶۸ درصدی كشف قاچاق كالا پارسال به گزارش علم عدل رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: گزارش میزان پیشرفت سامانه های كنترل قاچاق كالا و ارز از ماه آینده به مردم عرضه می شود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، علی مؤیدی خرم آبادی، در حاشیه یکصد و بیست و نهمین جلسه اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این جلسه با حضور نماینده رئیس جمهور تشکیل و در آن در مورد عملکرد و اقدامات دستگاه های عضو پارسال بحث شد و همینطور مهم ترین اولویت های کاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال پیش رو بحث و بررسی گردید.
وی با اشاره به اینکه در جلسه امروز مروری جامع بر عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور داشتیم، اضافه کرد: سال قبل اساس کار ما تمرکز بر بحث سامانه ها بود که دغدغه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و همه دستگاه های کشور است و خوشبختانه پیشرفت این سامانه ها در کشور قابل ملاحظه است.
مؤیدی خرم آبادی خاطرنشان کرد: در این نشست، مقرر شد در یک ماه آتی، معدل پیشرفت و نحوه عملکرد این سامانه ها در کنترل قاچاق کالا و ارز به اطلاع مردم ایران رسانده شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال جدید (جهش تولید) که تمرکز بر تولید داخلی است، اظهار داشت: یکی از الزامات مهم اجرایی شدن فکر جهش تولید در کشور، مبارزه مؤثر با قاچاق کالا و ارز است.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه سخنانش به ساماندهی تجارت ملوانی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: سامانه مربوط به تجارت ملوانی اجرایی و عملیاتی نشده است و امیدواریم در سال جدید با اجرایی کردن آیین نامه مربوط به تجارت ملوانی، انضباط بخشی مؤثری به تجارت ملوانی و کولبری در کشور داشته باشیم.
مؤیدی خرم آبادی اضافه کرد: با دستور وزیر کشور مقرر شد با همکاری استانداری ها و دستگاه های مربوط به این مورد به خصوص استان های جنوب کشور که از نزدیک درگیر تجارت ملوانی هستند، سازوکار برنامه ساماندهی تجارت ملوانی و کولبری طراحی و به سرعت عملیاتی شود.
وی خاطرنشان کرد: شفاف سازی بازار و شناسه دار کردن همه کالاها با اولویت لوازم خانگی از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز بررسی گردید.
مؤیدی خرم آبادی در اینباره اظهار داشت: با شناسنامه دار شدن تمامی کالاهای وارداتی در کشور چه در بخش لوازم خانگی و سایر حوزه ها، برخورد جدی با مظاهر علنی قاچاق در کشور خواهد شد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همینطور با تاکید بر ضرورت برخورد با جرایم قاچاق سازمان یافته در کشور اضافه کرد: این جرایم بیشترین ضربه را به اقتصاد داخلی کشور می زند و باید در این عرصه بیشترین تلاش و برنامه ریزی را داشته باشیم و با افرادی که به صورت یقه سفید و پنهانی دست به قاچاق کالا و ارز می زنند؛ جدی و هدفمند برخورد نماییم و کنترل های لازم در این عرصه صورت گیرد.
مؤیدی خرم آبادی اظهار داشت: با تلاشهای شبانه روزی دستگاه های درگیر در کشف و مقابله با قاچاق کالا، پارسال مجموع کشفیات ما نسبت به سال ۹۷ رشد ۶۶ درصدی داشت که نشان از هوشمندی دستگاه ها و نهادهای نظارتی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور دارد که از این دستگاه ها در جلسه قدردانی گردید.

1399/02/13
23:02:41
5.0 / 5
3219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت