رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان خبر داد:

راه اندازی شعبه ویژه رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان

راه اندازی شعبه ویژه رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان علم عدل: رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از راه اندازی شعبه ویژه فرهنگ، رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آگاهی داد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، عبدالعباس زبیدی نیا در جلسه ای پیرامون تشكیل و راه اندازی شعبه ویژه فرهنگ، رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان اظهار نمود: در سند تحول قوه قضائیه توسعه ارتباطات این قوه با جامعه رسانه ای، هنری و فرهنگی، مورد عنایت و تاكید سیستم قضائی و به تبع شوراهای حل اختلاف است كه باید این سیاست با گستردگی بیشتر در تمام اصناف برنامه ریزی و اجرا شود و در همین راستا بزودی شعبه ویژه فرهنگ، رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان راه اندازی می شود.
وی اضافه كرد: معتقدیم با حضور عناصر كارآمد و توانمند به صلح و سازش حداكثری در حوزه رسانه و فرهنگ شعبه ویژه شورای حل اختلاف اصناف زیرمجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همین رویكرد تشكیل و راه اندازی خواهند شد.
زبیدی نیا در ادامه گفت: شعبه تخصصی ویژه اصحاب رسانه و هنر را یك فرصت خوب بسیار مطلوبی است كه باید آنرا غنیمت بشماریم و در این راستا كار را به اهلش و از مجموعه ای با تجربه از درون همان سازمان و ارگان بسپاریم.
معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان تاكید كرد: استفاده بهینه از ظرفیت اصحاب رسانه و هنر در ترویج و توسعه فرهنگ باارزش صلح و سازش در جامعه لازم است و مشكلات و شكایت های قضائی را باید پیش از طرح در دادسرا و دادگاه ها، در فضای آرام و به دور از تنش و استرس بوسیله آشتی دادن طرفین و صلح و سازش میان آنان به سرانجام نیك برسانیم و از ظرفیت اصحاب رسانه و هنر در ترویج و توسعه فرهنگ باارزش صلح و سازش در جامعه می توان به خوبی استفاده بهینه از آنان كرد.
در ادامه این جلسه محمد جوروند مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن تشكر و قدردانی از زبیدی نیا، تفاهم نامه تأسیس شعبه تخصصی شوراهای حل اختلاف ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی بین اداره كل شوراهای حل اختلاف و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار باارزش و مطلوب دانست و آنرا فرصتی بسیار مناسب و لازم برای حل وفصل مشكلات و اختلافات مطروحه به وجود آمده بین اصحاب فرهنگ، رسانه و هنر تلقی نمود.
وی با اشاره به آیه شریفه قرآن كریم «و نون والقلم و ما یسطرون» احترام و تكریم اهل قلم و رسانه را بسیار ضروری و مهم برشمرد و خواهان رفع اختلافات به وجود آمده بین اصحاب فرهنگ، رسانه و هنر در فضایی آرام و صمیمی و با تعاملات بیشتر شد و راه اندازی این شعبه را بهترین و مناسب ترین چاره برای رفع و پیش گیری از مشكلات و اختلافات مطرح شده این قشر زحمتكش جامعه دانست كه نتیجه آن بطور قطع رضایت خداوند متعال را در بر دارد.
جوروند در ادامه با ابراز خرسندی از تأسیس این شعبه اظهار داشت: با تمام وجود از افتتاح و راه اندازی شعبه شورای حل اختلاف ویژه اصناف این مرجع استقبال خواهیم كرد.
به گزارش علم عدل به نقل از مهر، تفاهم نامه افتتاح و راه اندازی شعبه ویژه فرهنگ، رسانه و هنر شورای حل اختلاف خوزستان بین معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف و مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان منعقد شد.

1399/01/31
12:00:24
5.0 / 5
3424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت