پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت الله محقق داماد درباره رفع تحریم های آمریكا در دوران كرونا

پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت الله محقق داماد درباره رفع تحریم های آمریكا در دوران كرونا علم عدل: عالیجناب پاپ فرانسیس، رهبر كاتولیك های جهان پاسخی برای نامه آیت الله دكتر محقق داماد درباره رفع تحریم های آمریكا در شرایط كرونا ارسال كرد.به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین، رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران در تاریخ 15 مارس 2020، در نامه ای به پاپ فرانسیس، رهبر كاتولیك های جهان از محضر آن پدر روحانی خواست كه برای رفع تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریكا مقابل ملت ایران در شرایط شیوع ویروس كرونا اقدام نمایند. متن این نامه خطاب به جناب پاپ فرانسیس را اینجا بخوانید.
نامه پاپ فرانسیس كه به امضای پیترو كاردینال پارولین، نخست وزیر واتیكان رسیده، بوسیله سفارت برای وزارت امور خارجه ایران ارسال شده است. متن این پاسخ به نقل از سایت فرهنگستان علوم ایران، به شرح زیر است:
عالیجناب، آیت الله دكتر سیدمصطفی محقق داماد
جنابعالی در نامه مورخ 15 مارس خطاب به پدر مقدس، پاپ فرانسیس، در رابطه با وضعیت دشواری كه كشور شما بخاطر شیوع بیماری COVID 19 درآن قرار گرفته است، و وخیم تر شدن شرایط بخاطر تحریم ها، درخواست كرده بودید كه ایشان برای برداشتن تحریم ها اقدام فرمایند.
در پی اطلاع دقیق از محتوی نامه فوق، پدر مقدس از اینجانب خواستند تا توسط جنابعالی مراتب همدردی معنوی ایشان را به مردم ایران و تمام مردم درگیر این ویروس در سراسر جهان در این دوران دشوار و رنج آور ابراز نمایند.
عالیجناب پاپ همیشه دعا میكند تا خداوند یاور و شفابخش آلام آنان باشد و شفای عاجل برای مبتلایان به این بلا عطا فرماید و شر این مصیبت را از میان بردارد. با وجود جنبه های هراسناك، این مصیبت مبین آن است كه بنی آدم اعضای خانواده یگانه بشریت هستند و باید ناسازگاری و تنفر را كنار بگذارند و در مقابل پروردگار، برادارنه با هم در خانه مشترك خود، یعنی سیاره زمین، زندگی كنند.
با عنایت به چنین موارد و با چنین برداشتی، دفتر پاپ با سفیر كلی كرافت(Kelly Craft)، نماینده دائمی ایالات متحده در سازمان ملل متحد، تماس گرفتند و مراتب نگرانی مقامات ایران را اعلام نمودند و خواهان توجه به این مساله شدند.
متقابلا این دفتر اعتقاد دارد كه مقامات ایرانی و جنابعالی از هیچ تلاش عملی برای برقراری صلح و وفاق دریغ نخواهید كرد و از انجام هر عملی كه سبب افزایش تنش و همزیستی مسالمت آمیز می شود پرهیز خواهید كرد. با اغتنام فرصت و احترام، از جانب خود و پدر مقدس، بهترین ها را برایتان آرزومندیم.
پیترو كاردینال پارولین، نخست وزیر عالیجناب پاپ.
پیش از این نیز دكتر محقق داماد با ارسال پیامی از بیانیه مشترك 24 دیپلمات ارشد آمریكا برای رفع تحریم های آمریكا مقابل ایران قدردانی و تشكر كرد. متن پیام اینجا .
گروهی از 24 دیپلمات ارشد همچون فدریكا موگرینی، رئیس كل امور خارجه سابق اتحادیه اروپا، مدیركل سابق سازمان بهداشت جهانی و دیپلماتهای ارشد آمریكایی در دولت های بوش، كلینتون و اوباما در بیانیه مشتركی برای دولت ایالات متحده آمریكا نوشتند: اینك كه صدها هزار نفر به سبب كورونا ویروس در ایران جان خودرا از دست داده اند، لزوم دارد تا ایالات متحده از تحریم های ایران در میانه این همه گیر كرونا ویروس چشم پوشی كند.
/6262

1399/01/29
23:13:31
5.0 / 5
3227
تگهای خبر: اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت