بیانیه آیت الله سیستانی برای پشتیبانی از خانواده های متضرر از بیماری كرونا

بیانیه آیت الله سیستانی برای پشتیبانی از خانواده های متضرر از بیماری كرونا علم عدل: دفتر آیت الله سیستانی درباب ضرورت پشتیبانی از خانواده هایی كه از وضعیت فعلی و به سبب شیوع ویروس كرونا متضرر شده اند، اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین، آیت الله سیستانی در این بیانیه بر لزوم تامین نیازهای اساسی خانواده های لطمه دیده از طرف دولت و خیرین تاكید گردیده است. متن این بیانیه كه در چارچوب پاسخ به سوال تعدادی از مومنان انتشار یافته، به شرح زیر است: « بسم الله رحمن رحیم. فراهم كردن نیازهای اساسی خانواده هایی كه از اوضاع كنونی لطمه دیده اند، در درجه اول مسئولیت جناح های دولتی مربوطه است اما در سایه عدم اهتمام كافی آنها، جز روی آوردن به دیگر طرف های قادر به مشاركت در این امر مهم كه جزو افضل خیرات و قربات است، چاره ای وجود ندارد.
كوشش برای این منظور، همكاری نزدیك گروههای مختلفی را ایجاب می كند:
خیرینی كه از لحاظ مالی متمكن هستند تا جایی كه برایشان مقدور هست، دراین زمینه مشاركت داشته باشند و می توانند هر آنچه را كه دراین زمینه می پردازند، با رعایت نحوه صرف هزینه ها و توزیع آن، جزو حقوق شرعی خود برشمارند.
تجار و كسبه كه مواد غذایی و مانند آن در اختیار دارند، كالاهای خودرا بدون افزایش قیمت بلكه با قیمت سوبسیدی و یارانه ای عرضه كنند.
گروهی از جوانان غیور بعد از هماهنگی با جناح های رسمی و در سایه ممنوعیت تردد در بیشتر مناطق، برای شناسایی خانواده های مستحق و رساندن مواد اختصاص داده شده به آنها داوطلب شوند در صورتیكه باید همه تدابیر پیشگیرانه را جهت جلوگیری از سرایت ویروس به آنها رعایت نمایند. صاحبان موكب های حسینی – كسانی كه در تهیه مایحتاج رزمندگان قهرمان در ایام جنگ با داعش نقش داشتند- كارهای خودرا در خدمت حمایت و پشتیبانی از خانواده های لطمه دیده همراه با رعایت موارد ذكر شده قرار دهند.
از خداوند قدیر مسئلت داریم كه دستان همه را به سمت هر آنچه كه خیر و صلاح همه در آن قرار دارد، بگیرد و این بلا را از كشور دفع كند كه او مهربان و رووف است. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته. » /6262


منبع:

1399/01/04
22:07:35
5.0 / 5
3754
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت