در گزارش علم عدل تشریح شد؛

جزئیات فرار زندانیان پارسیلون

جزئیات فرار زندانیان پارسیلون به گزارش علم عدل عصر روز پنجشنبه تعداد ۲۳ نفر از زندانیان زندان پارسیلون خرم آباد فرار كردند كه در هنگام فرار یك نفر از آنها كشته و یك نفر دیگر هم زخمی شد.یك منبع مطلع در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فرار برخی از زندانیان زندان «پارسیلون» خرم آباد، تصریح كرد: این مورد در حال بررسی است.
وی با اشاره به اینكه حدود ۲۳ نفر از زندان فرار كرده اند، اضافه كرد: همینطور هنگام فرار یك نفر زخمی و یك نفر هم كشته شده است.
این منبع مطلع خاطرنشان كرد: تحقیقات و بررسی ها در این رابطه ادامه دارد و مسؤلان ارشد قضائی زندان ها هم در حال بررسی و بازجویی از افسر نگهبانی و كارمندان زندان كه ناظر بر بندها بوده اند، هستند.
اداره كل زندان های لرستان هم در مورد فرار برخی از زندانیان زندان پارسیلون خرم آباد اطلاعیه ای صادر كرده كه در آن آمده است:
بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ در اردوگاه حرفه آموزی و كاردرمانی زندانیان خرم آباد كه ویژه نگهداری زندانیان جرایم سبك است و به همین لحاظ این مركز از سطح حفاظتی معمولی برخوردار است، تعداد معدودی از زندانیان در زمانی كه مأموران مشغول سرشماری و كنترل افراد بوده و در تطبیق و تشخیص شرایط واجدین عفو اعلام شده بودند از غفلت مأموران سو استفاده نموده و از محل اردوگاه متواری شدند.
این در حالی است كه اردوگاه مذكور دارای حدود ۲۰۰ نفر زندانی می باشد و اكثریت قریب به اتفاق زندانیان به اختیار خود همچنان در محل اردوگاه حضور دارند.
زندانیان متواری دارای جرایم سبك و با محكومیت های یكساله بوده اند و در میان آنان هیچ زندانی خطرناكی وجود ندارد.
پس از وقوع این حادثه، بلافاصله مقامات و عوامل قضائی، انتظامی، امنیتی و اجرایی ذیربط در استان در محل حضور یافته و اقدامات لازم برای دستگیری زندانیان متواری در دستور كار قرار گرفته و در حال انجام می باشد.

1399/01/03
12:28:22
5.0 / 5
3710
تگهای خبر: زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت