آیت الله رئیسی در بوشهر:

هر كس انتخابات را زیر سوال ببرد در جبهه دشمن قرار می گیرد

هر كس انتخابات را زیر سوال ببرد در جبهه دشمن قرار می گیرد به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: هر كسی كه جریان انتخابات را زیر سوال ببرد بداند یا نداند و بخواهد یا نخواهد با تضعیف جریان انتخابات، در جبهه دشمن قرار می گیرد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر پنج شنبه در دیدار با خانواده های شهدا و اقشار مردم در مصلی بوشهر با تبریك دهه فجر تصریح كرد: یكی از خصوصیت های مهم شهیدان زمان شناسی بوده است كه مردم ما هم به خوبی می فهمند كه چه موقع اعلام موضع كنند و حضوری باشكوه در مراسم ها داشته باشند.
وی خاطرنشان كرد: آخرین باری كه توفیق داشتم در جمع مردم بوشهر باشم در ۹ دی سال قبل بود كه در جمع مردم ولایت مدار و با بصیرت و مخلص استان بوشهر بودم و مردم هم حضوری باشكوه و مثال زدنی داشتند.
رئیسی افزود: رهبر انقلاب در دیدار با طلاب و دانشجویان، اعلام نمودند كه طلاب و دانشجویان باید سیاسی باشند، عده ای فكر كردند كه سیاسی بودن باید حتما عضو یك گروه سیاسی بود در صورتیكه مفهوم سیاسی بودن این نیست.
وی با اشاره به اینكه سیاسی به كسی گفته می شود كه زمان شناس باشد، تصریح كرد: سیاسی به كسانی گفته می شود كه نیاز جامعه را تشخیص دهد و حاضر باشد برای رفع نیاز جامعه مسؤولیت پذیر باشد و خطر كند. باید نیاز جامعه را درك كند و بداند امروز جامعه چه خواسته ای دارد.
رئیسی افزود: امیدوارم ما مسؤلان بتوانیم به رسالت ها و برای رسیدن به اهداف شهدا موفق باشیم.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری در استان بوشهر نقش پایداری و مقاومت مردم بوشهر در مقابل متجاوزان را مهم دانستند و از شهید رئیس علی دلواری و علمایی چون بلادی یاد كردند، اضافه كرد: این ها افرادی زمان شناس بودند و زمان شناسانه حركت كردند.
وی افزود: امروز ماندگاری شهدای كربلا در زمان شناس بودن آنها است كه ابا عبدالله را یاری كردند و شهدای جنگ تحمیلی و مدافع حرم هم اینگونه بودند كه زمان شناسانه حركت كردند و زمانی كه احساس كردند حرم خاندان باید حمایت شود آمدند و ایستادند.
رئیسی تصریح كرد: خون آنها به خون ثارالله متصل شده است و آن خونی كه به خون ثارالله متصل شد از بین رفتنی نیست خون شهدا منشأ خیر و بركت است و شهدا روشنفكران حقیقی جامعه بودند.
رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: هر كس با هر انگیزه ای جریان انتخابات را زیر سوال ببرد در زمین و جبهه دشمن قرار می گیرد.
رئیسی تصریح كرد: یك مرد و زن با بصیرت و با مسئولیت كسی است كه نیاز جامعه را به خوبی درك كند و بداند امروز جامعه چه می خواهد و برای رفع نیاز جامعه، حاضر باشد از ظرفیت خود مایه بگذارد.
وی در ادامه اظهار داشت: پیش روی ما شهدای عالی قدری هستند كه جلوه وظیفه شناسی، زمان شناسی، دشمن شناسی و دوست شناسی بودند، پیش روی ما شهدای عالی قدری هستند كه نظرشان به وجه الله بود و رمز بقایشان هم آن است كه نظر به وجه الله كردند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینكه در عالم قرار نیست هیچ چیز بماند، عنوان كرد: آنچه در عالم باقی است، وجه الله است. بقا متعلق به وجه الله است. در عالم وجاهت متعلق به خدا، اولیای خدا و متعلق به ائمه اطهار، ابی عبدالله (ع) و شهدای كربلاست. این ها در عالم وجاهت دارند.
رئیس دستگاه قضائی خاطرنشان كرد: بزرگی مثل آیت الله سید عبدالحسین لالی، بزرگانی مثل آقای بلادی و دیگران، این ها علمایی بودند كه زمان شناسانه حركت كردند و در زمان خودشان اقدام نمودند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینكه آیا كسی كه به طرف مدلهای غرب سوق بدهد روشنفكر است یا كسی كه جامعه را بشناسد و نیاز آنرا بداند و بعنوان یك دیده بان تیزبین درك كند كه وضعیت چیست.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان نمود: انتخابات عالم مهمی است و همه كسانی كه دل در گرو این نظام و عزت این ملت دارند باید وظیفه خویش را در این حوزه انجام دهند. هر كسی كه جریان انتخابات را زیر سوال ببرد بداند یا نداند و بخواهد یا نخواهد تضعیف جریان انتخابات در جریان دشمن قرار می گیرد و راهبرد دشمن ناامید كردن مردم نسبت به داشته های این نظام است.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان نمود: انتخابات عامل مهمی است و همه كسانی كه دل در گرو این نظام و عزت این ملت دارند باید وظیفه خویش را در این حوزه انجام دهند.
رئیسی با اشاره به اینكه داشتن روحیه انقلابی و بسیجی و روحیه «ما می توانیم» در مسائل اقتصادی گره از گره های كشور می گشاید، اظهار داشت: در بوشهر قریب هزار كیلومتر ارتباط با دریا و در كل كشور سه هزار كیلومتر ارتباط با دریا و ساحل وجود دارد ازاین رو فعال شدن اقتصاد دریا كه ذخایر ارزشمندی به منظور زندگی مردم دارد، مهم می باشد.
اقتصاد دریا فعال شود
وی با تاكید بر اینكه باید در جهت فعال كردن اقتصاد دریا تلاش كرد، تصریح كرد: اقتصاد دریا می تواند به ایجاد تولید و اشتغال و كاهش بیكاری و خیلی از ناهنجاری ها كمك نماید.
رئیس قوه قضائیه تصریح كرد: حضور مجاهدان در عرصه اقتصادی مبحث بسیار مهمی است كه هرچه در این عرصه توانمند شویم، دشمن ناامید و ناامیدتر خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: تلاش نیروهای جوان در حوزه علم و دانش و علم و فناوری را بسیار اثرگذار دانست كه به كاهش ناهنجاری های اجتماعی می انجامد.
رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: ناهنجاری ها و صدمه های اجتماعی خیلی ها را در جامعه رنج می دهد، بعضی از صدمه های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست. جامعه ما می تواند این صدمه های اجتماعی را نداشته باشد و اگر به این صدمه ها توجه نشود، به مرور زمان تبدیل به جرم خواهد شد كه هزینه های بسیاری برای فرد، خانواده، كشور و دستگاه ها دارد.
رئیس قوه قضائیه افزود: سرمایه عظیم ما شهدا، فرهنگ ملی و حضور متراكم مردم هستند و آنچه دشمن را به عقب راند این حضور عظیم مردمی در صحنه های مختلف است.
رئیسی بیان نمود: اراده ما و همكاران ما در قوه قضائیه به تبعیت از امام (ره) و رهبری اجرای عدالت است و تلاش ما این است در همه دستگاه های كشور این عدالت باشد.
رئیس قوه قضائیه تصریح كرد: در اجرای عدالت و قانون، حزب و جناح و وابستگی هیچكدام مانع برای ما و همكاران برای اجرای عدالت نخواهد بود و در اجرای این وظیفه مهم اول خدا را باید ناظر بدانیم و بعد شما مردم دغدغه مند می توانید مراقبان خوبی باشید.


منبع:

1398/11/18
01:15:22
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: اسلامی , جرم , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت