نقد و بررسی یهودیت از لابه لای متون

نقد و بررسی یهودیت از لابه لای متون به گزارش علم عدل اخیرا كتاب «یهودیت از لابه لای متون» نوشته ی آرتور هرتزبرگ با ترجمه ی عبدالرحیم سلیمانی از جانب انتشارات دانشگاه مفید انتشار یافته است.


به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین در این كتاب تلاش شده نشان داده شود نظام دینی یهود چه خصوصیت هایی دارد و از چه جهاتی با نظام های دینی دیگر، بخصوص نظام اسلامی، متفاوت می باشد. بسیاری در بین ادیان زنده ی جهان، شبیه ترین دین به اسلام را یهودیت می دانند و معتقدند سه اصل اساسی اسلام (توحید، نبوت و معاد) در یهودیت هم مورد تاكید است و شریعت و اخلاق هم دو بخش اصلی بعد عملی اسلام و یهودیت را تشكیل می دهد. باید در نظر داشت هنگام مقایسه ی دو دین، دو نظام متفاوت را مقایسه می نماییم. در این مقایسه اگر فقط تفاوت اجزا را ببینیم و تفاوت خود دو نظام را در نظر نگیریم خطایی بسیار واضح مرتكب شده ایم.
در چنین مقایسه ای باید كار را با مقایسه ی دو نظام شروع نماییم و اهداف آنها را در نظر بگیریم. نظام های دینی اسلام و یهودیت جدای از اجزا با هم چه میزان شباهت دارند؟ در یهودیت چه عناصر دیگری وجود دارد كه نقش بسیار اساسی دارند و آنها اصلا در نظام اسلامی جایی ندارند؟ همین اجزایی كه نام برده شد آیا در دو نظام نقشی یكسان و همانند ایفا می كنند؟ نشست هفتگی شهركتاب در روز سه شنبه اول بهمن ساعت ۱۶: ۳۰ به نقد و بررسی كتاب «یهودیت ازلابه لای متون» اختصاص دارد كه با حضور آرش آبایی (محقق و دین پژوه كلیمی)، دكتر علی شهبازی (استاد ادیان) و دكتر عبدالرحیم سلیمانی (مترجم، محقق و استاد ادیان) درمركزفرهنگی شهركتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش كوچه ی سوم برگزار می گردد. /6262

1398/11/09
15:48:21
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: اسلامی , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت