رئیس سازمان بازرسی كل كشور؛

117 هكتار از اراضی دولتی در یزد رفع تصرف شده است

117 هكتار از اراضی دولتی در یزد رفع تصرف شده است به گزارش علم عدل رئیس سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت: با پیگیری های بازرسی كل استان یزد، ۱۱۷ هكتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده است، همینطور از صدور سند ۱۰ هكتار از اراضی دولتی به نام اشخاص در استان جلوگیری كردیم.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی كل كشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان كه بامداد امروز در جهت سفر شورایعالی قضائی به استان یزد سفر كرده بود، ضمن حضور در جلسه شورای اداری شهرستان بافق با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح كرد: شهید سلیمانی نماد مقاومت و مبارزه با تروریسم بود. این شهید عزیز یك مكتب را در حوزه مقاومت پایه گذاری كرد و این مراسم خاكسپاری باشكوهی كه در ایران و حتی در بعضی نقاط جهان برای این شهید سرافراز برگزار شد، ناشی از اخلاص ایشان بود. ان شاءالله بتوانیم ادامه دهنده راه و مسیر این شهید والامقام باشیم. وی با تاكید بر رویكرد مقاومت در مقابل زیاده خواهی های دشمنان ایران، اظهار داشت: پس از شهادت سردار سلیمانی با آن تشییع باشكوه و حمایت مردم از رویكرد مقاومت و ایستادگی در مقابل زورگویی های نظام سلطه و همینطور جواب دندان شكن قوای نظامی ما به آمریكا درواقع توان عكس العمل و جنگ با ایران، از دشمن گرفته شد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به توجه ویژه آیت‎ الله رئیسی برای ارتباط با مردم و كوشش برای رفع مشكلات آنها، خاطرنشان كرد: یكی از دغدغه های ریاست محترم قوه قضاییه، شناسایی و پیگیری مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم در حوزه اختیارات دستگاه قضا است و بر این اساس هر پیگیری كه برای رفع مشكلات مردم لازم باشد، قوه قضاییه به طورجدی آنرا دنبال می كند. درویشیان افزود: ما به طورجدی سراغ ترك فعل ها می رویم، حتی اگر مربوط به ۱۰ سال قبل باشد. اگر مسئولی در زمان مسئولیت خود با انجام ندادن وظایفش، سبب تضییع حقوق بیت المال شود، باید پاسخگوی اقدامات دوران مسئولیتش باشد و ما این مورد را از مسئولین به طورجدی مطالبه خواهیم كرد. وی تحقق عدالت را از نتایج مبارزه با فساد دانست و تاكید كرد: یكی از مواردی كه مسئولین دستگاه ها باید بیشتر به آن توجه و دقت كنند، بحث پیشگیری است. سازمان بازرسی كل كشور و قوه قضاییه تمایلی ندارد كه مشكلی برای مسئولی ایجاد و برایش پرونده قضائی تشكیل گردد. به مدیران كشور اعلام می نماییم كه وظیفه پیشگیری و مبارزه با فساد در مرحله اول بر عهده مدیران دستگاه های اجرایی می باشد و اقدام قوه قضاییه در مرحله آخر قرار دارد. رئیس سازمان بازرسی كل كشور اضافه كرد: چنانكه فردی علیرغم تذكرات مختلف سراغ فساد رفت، وظیفه قوه قضاییه است كه برخورد قاطع انجام دهد و همان گونه كه ریاست محترم قوه بارها اعلام نمودند بحث مبارزه با فساد نه مقطعی است و نه تحت تاثیر فضاسازی ها قرار می گیرد و امروز شما نتایج عملی مبارزه با فساد را در كشور و در روند دادگاه هایی كه برگزار می گردد ملاحظه می كنید. حجت الاسلام درویشیان با اشاره به اینكه به مردم عزیز این اطمینان را می دهیم كه از هیچ اقدامی برای رفع مشكلات و دغدغه های آنها دریغ نمی نماییم، تصریح كرد: از مردم می خواهیم كه موارد تخلف و فساد را كه در شهرشان اتفاق می افتد به بازرسی كل استان گزارش دهند، چونكه اگر همه نسبت به خلاف و فساد حساس باشیم، حتما سبب كاهش آمار فساد در جامعه خواهد شد. وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اینكه استقبال از بازرسی، استقبال از خوب شدن و خوب ماندن است، تصریح كرد: هیچ كسی در هر سطحی نباید از نظارت مصون باشد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به اینكه گزارش مشكلات شهرستان بافق را در جلسه شورایعالی قضائی كه در یزد برگزار می شود، عرضه می كنم، اظهار داشت: گزارش مواردی كه جناب فرماندار و سایر اعضای محترم شورای اداری شهرستان مطرح نمودند، حتما منعكس می شود. مواردی هم كه مربوط به سازمان بازرسی است، در استان و مركز پیگیری می نماییم. درویشیان با تاكید بر پیشگیری از خام فروشی، خاطرنشان كرد: یكی از موضوعات و مسائلی كه در جهت اقتصاد مقاومتی در سازمان دنبال كرده و می نماییم، پیشگیری از خام فروشی در حوزه های مختلف ازجمله در حوزه صنایع معدنی و نبودن صنایع تبدیلی در شهرستان ها است. وی بر اهمیت اعتماد و تكیه به جوانان و نخبگان داخلی برای مبارزه با تحریم ها اشاره نمود و اظهار داشت: می توان به تحریم های ظالمانه ای كه بر ما تحمیل شده، بعنوان یك فرصت استثنایی برای تكیه بر توان تولید داخل و جدا شدن اقتصاد كشور از نفت نگریست. رئیس سازمان بازرسی كل كشور یكی از مصادیق مبارزه با فساد در قوه قضائیه را مبارزه با زمین خواری و پیشگیری از تغییر كاربری های غیرمجاز دانست و تصریح كرد: در استان یزد با پیگیری های بازرسی كل استان، ۱۱۷ هكتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده و همینطور از صدور سند در حدود ۱۰ هكتار از اراضی دولتی به نام اشخاص هم جلوگیری شده است.

1398/11/04
23:54:50
5.0 / 5
4481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت