رئیس قوه قضائیه تاكید كرد؛

مردم مناطق سیل زده نگران تثبیت مالكیت اراضی خود نباشند

مردم مناطق سیل زده نگران تثبیت مالكیت اراضی خود نباشند علم عدل: رئیس قوه قضائیه، به مردم مناطق سیل زده اطمینان داد كه با تلاشهای دستگاه قضائی، هیچ گونه نگرانی راجع به تثبیت مالكیت مردم بخصوص اراضی كشاورزی نداشته باشند.به گزارش علم عدل به نقل از اداره كل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورایعالی قوه قضائیه، فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه اخیر تهران را راهبردی خواند و خاطرنشان كرد: حضور مردم در این اجتماع عظیم، نماد وحدت امت و امام و پیوند همیشگی مردم و نظام جمهوری اسلامی بود. دشمن تصور می كرد بتواند با القای شبهه و شایعات، وانمود كند كه مشكلات، نارضایتی ها و نگرانی ها، در رابطه میان مردم و نظام خلل وارد می نماید اما حركت میلیونی مردم عزیز در تشییع پیكر شهید سلیمانی، نماد پیوند مردم با نظام و رای به مقاومت و ایستادگی مقابل دشمن بود و حضور در نماز جمعه تهران هم از روزهای به یادماندنی انقلاب شد.
وی افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و بخصوص مسؤلان بود كه تلاش كنند كشور قوی شود. اینجا فقط بحث قوت نظامی مطرح نیست چونكه قدرت دفاعی، تنها یكی از جلوه های اقتدار است. آنچه در فرمایش رهبر معظم انقلاب باید مدنظر قرار گیرد این است كه قوت مورد تاكید ایشان در همه حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، تعاملات بین المللی و … است.
آیت الله رئیسی به مبحث قوت در عرصه قضائی پرداخت و با اشاره به اینكه اجرای عدالت، مبارزه با فساد و اجرای قانون به صورت پیگیرانه، هماهنگ و مستمر، از جلوه های قوت نظام قضایی كشور است، بر ضرورت رسیدگی قوی به دعاوی و پیگیری و دفاع جانانه از حقوق مردم تصریح كرد و اضافه كرد: همه همكاران ما در دستگاه قضایی، مخاطب فرمایشات مقام معظم رهبری هستند و این فرمایشات باید با حضور خالصانه مدیران و انجام وظایف قانونی، به صورت كامل تحقق یابد. این مورد هم تنها با سخنرانی اتفاق نمی افتد بلكه باید همانند شهید سلیمانی در صحنه حضور داشت. مكتب سردار سلیمانی (رضوان الله تعالی علیه)، مكتب حضور و خدمت خالصانه به مردم است و ایشان نماد خدمت خالصانه به مردم شدند.
رئیس قوه قضائیه افزود: یكی دیگر از مواردی كه در سخنان مقام معظم رهبری بعنوان یك نقشه راه باید مورد توجه قرار گیرد، این است كه به هیچ عنوان نباید به دشمن اعتماد كرد. مردم ما از دوران گذشته تا كنون این تجربه را دارند كه اعتماد به غرب، دستاوردی جز خسارت ندارد. در این راستا آنچه برای همه ما بعنوان یك وظیفه وجود دارد، خدمت خالصانه به مردم و ناامیدكردن دشمنان است و امیدواریم آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند، آویزه گوش همگان قرار گیرد.
آیت الله رئیسی همینطور با اشاره به حادثه سیل در سیستان و بلوچستان، صبوری مردم بلوچ و سیستانی را زبانزد دانست و با قدردانی از تلاشهای مردم، دولت، نهادهای انقلابی، نیروهای نظامی و دستگاه های امدادی برای كمك رسانی به مردم سیل زده اظهار نمود: در بخش امدادرسانی، گام خوبی برداشته شده است اما گام بعدی كه بسیار مهم می باشد، جبران خسارت های مادی است كه باید با عنایت به برودت هوا، هر چه زودتر برداشته شود و خانه های صدمه دیده به سرعت مورد بازسازی قرار گیرد.
رئیس قوه قضائیه همینطور به مردم مناطق سیل زده اطمینان داد كه با تلاشهای دستگاه قضائی، هیچ گونه نگرانی راجع به تثبیت مالكیت مردم بخصوص اراضی كشاورزی نداشته باشند و ابراز امیدواری كرد كه آلام مردم گرفتار سیل با حضور مردم و نهادهای انقلاب و همینطور پیام دلنشین و آرامش بخش مقام معظم رهبری و پیگیری مسؤلان و مدیران، هر چه زودتر كاهش پیدا كند.
بر اساس این گزارش، بعد از اظهارات بعضی از مسؤلان شورایعالی قوه قضاییه در این نشست، مبحث نهاد وكالت و قوانین مربوط به آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1398/11/01
19:31:48
5.0 / 5
4882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت