قهرمانی در دادگاه جهانبانی اعلام كرد

درآمد روزانه ۲۰۰میلیونی متهم از یك مجتمع گردشگری

درآمد روزانه ۲۰۰میلیونی متهم از یك مجتمع گردشگری به گزارش علم عدل نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به اتهامات جهانبانی و عمار صالحی اظهار داشت: این دو متهم اموالی همچون ملك و سهام دارند.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر رسول قهرمانی در جلسه رسیدگی به اتهامات جهانبانی و عمار صالحی از متهمان پرونده بانك سرمایه خطاب به متهم جهانبانی گفت شما چه شركتهایی داشتید كه افراد روستایی هیئت مدیره و مدیران آن بودند شما با این شركت ها وارد بانك شدید و بانك خارج از حد اعتباری تان به شما تسهیلات داده است.

وی ادامه داد: حد اعتباری شما ۲۹ میلیارد بوده است اما چرا بسیار بیشتر از اینها تسهیلات گرفتید با زعفران وارد بانك شد و در زعفرانیه ملك می گرفتید. نماینده دادستان افزود: شما می گوئید ارتباطی با آقای بخشایش نداشتید اما در تمامی تسهیلات امضای آقای بخشایش وجود داشته است و در هیچ كجا نام درخشنده نبوده است عمده تحصیلات شما توسط شخص بخشایش و كاظمی پشتیبانی می شده است. قهرمانی ادامه داد می گوئید ۳۵ میلیارد تومان رد مال كردید ما چنین چیزی را ردیابی نكردیم.
نماینده دادستان ادامه داد من خیلی به شما كمك كردم باید بگویم ۱۲۰۰ میلیارد اصل تسهیلات شما در پرونده ذكر شده است اما ما اصل تسهیلاتی كه در ید شما بود را در نظر گرفتیم یعنی ۷۰۱ میلیارد تومان. البته پس از آن رضوی و دیگر بدهكاران بانكی پرتوقع شدند. قهرمانی با عرضه تقاضای از دادگاه خطاب به قاضی مسعودی مقام گفت جهانبانی اموال زیادی در بیرون دارد ۳۴ میلیارد تومان در كارخانه سنگستان پاسارگاد دارد و بارها به همسرشان اعلام كردم كه در این رابطه كمك كنند همینطور ملك اردبیل ایشان به قول خودش روزی ۲۰۰ میلیون درآمد دارد از دادگاه در ارتباط با اموال بیرون از زندان این فرد همچون مجتمع گردشگری در مشكین شهر تقاضای كمك دارم.
قهرمانی خاطرنشان كرد اموال زیادی همچون سهام هایی در ارتباط با جهانبانی مطرح است ۱۱ درصد سهام مؤسسه ملل برای جهانبانی است در ارتباط با عمار صالحی هم باید بگویم كه این فرد با پول شركت ها ۴ واحد مسكونی در بلوار دریا سعادت آباد و دو واحد تجاری دارد. قهرمانی ادامه داد ۱۷۰ نفر از مردم بیچاره سند شأن را به جهانبانی دادند تا با آنها وام بگیرد من هرروز اشك انها را در جلوی محل كارم می بینم. نماینده دادستان خطاب به جهانبانی گفت شما اهلیت برای دریافت این تسهیلات را نداشتید نمی توانستید ۰۷۰ میلیارد تسهیلات بگیرید. وی ادامه داد در ارتباط با شاخص های صوری هم باید بگویم چطور شركت هایی كه همگی در یك اتاق بودند برای هم فاكتور صادر می كردند آیا این غیر از این است كه معاملات صوری بوده است. نماینده دادستان خطاب به جهانبانی گفت شما می گوئید اصل را تسویه كردید پس سود آنچه می شود ردیابی ها فاجعه بار بوده است جهانبانی می گوید مبحث عقد قرارداد مطلق بوده و من می توانستم هر كجا سرمایه گذاری كنم آیا این مشاركت عمومی بوده است البته تخلف بانك در این حوزه سر جای خودش مطرح است. قهرمانی ادامه داد مبحث مشاركت شما نمی توانست مطلق باشد و ملك و ماشین خریدن سرمایه گذاری نبوده است البته الان خیلی به نفع شما و سایر بدهكاران بانكی شده است بدهكاران بانكی آن روز ۲۸ درصد را امضا كردند اما امروز مدعی هستند كه این مساله مصداق نزول است. قهرمانی ادامه داد ملك شما ۵۰۰ درصد رشد كرده اما حالا نگران آن ۲۸ درصد هستید افزایش قیمت مسكن كه یك بخشی از آنها بانك عامل بودند سبب شده كه بدهكاران بانكی خوشحال باشند. وی ادامه داد بارها گفتید كار بازرگانی كردم من می گویم شما اهل آن نبودید شما پول می گرفتید و آنرا به كسان دیگری می دادی تا برایتان كار كند اگر واردات كالاهای اساسی می كردید پول آن كجاست اگر گندم گوشت آوردید پول هایش كجاست. وی خطاب به قاضی گفت متأسفانه آقایان با سفته تسهیلات می گرفتند و پس از اینكه تسهیلات می گرفتند برای رفع مسئولیت كیفری از امضا سفته ها را عوض می كردند به صورتی كه فردی را به به بانك می فرستادند تا چك و سفته ها را كارتونی به بیرون بیاورد.

1398/10/18
14:52:54
5.0 / 5
4864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت