معاون حقوقی قوه قضائیه از معاونت تنقیح قوانین بازدید كرد

معاون حقوقی قوه قضائیه از معاونت تنقیح قوانین بازدید كرد به گزارش علم عدل معاون حقوقی قوه قضاییه از معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری بازدید و رهنمود های لازم در این عرصه را شرح داد.


به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات كشور، حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه در بازدید از معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حوزه تنقیح و اطلاع رسانی قوانین و مقررات تصریح كرد: تعاملات بیشتری بین دو قوه قضائیه و مجریه در این عرصه شكل گیرد تا امكان بهره مندی گسترده تر قضات و دیگر شهروندان فراهم گردد. در ابتدای جلسه، مهدی مهدی زاده معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات به بیان توضیحاتی در مورد سابقه تنقیح قوانین و مقررات و فعالیتهای معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات پرداخت. وی در تبیین، مأموریت این معاونت در حوزه اطلاع رسانی قوانین و مقررات اظهار داشت: این خدمت از راه سامانه های مختلفی انجام می شود كه اولین آنها سامانه رایانامه حقوقی بوده كه از راه آن آخرین قوانین، مقررات و آرا به صورت مجانی به ایمیل شهروندان ارسال می شود. مهدی زاده سپس به ایجاد پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات اشاره نمود و خصوصیت ها و قابلیت های منحصر به فرد آن همچون صفحات اختصاصی مربوط به مراجع وضع قانون و مقرره، دستگاه های اجرایی و تقسیم بندی موضوعی قوانین و مقررات را… تبیین كرد. معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات اضافه كرد: با خیلی از دستگاه های اجرایی تعامل كرده ایم تا مصوبات خودشان را در این پایگاه وارد كنند تا مردم از سردرگمی خارج شده و از رفتن به سایت های مختلف بی نیاز شوند.

مهدی زاده بیان داشت: به منظور دسترسی سریع تر، امكان ایجاد صفحه ای اختصاصی مربوط به قوه قضائیه در پایگاه ملی قوانین و مقررات وجود دارد تا مقررات مربوط به این قوه در این قسمت بارگذاری شود. در ادامه این جلسه یكی از كارشناسان ارشد معاونت حقوقی رئیس جمهور به عرضه توضیحاتی در مورد سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پرداخت و به پرسش های حاضران در این خصوص پاسخ گفت. در این دیدار طهماسبی قائم مقام معاونت حقوقی قوه قضائیه و كیخاه فرزانه سرپرست اداره كل تنقیح قوانین و مقررات قوه قضائیه هم حضور داشتند.

1398/10/04
16:15:17
5.0 / 5
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت