معاون سازمان ثبت اسناد:

كمبود اعتبارات، اجرای طرح كاداستر را با مشكلات جدی مواجه كرده است

كمبود اعتبارات، اجرای طرح كاداستر را با مشكلات جدی مواجه كرده است به گزارش علم عدل معاون سازمان ثبت اسناد اظهار داشت: اجرای طرح كاداستر زیرساخت اصلی مبارزه با زمین خواری و تعدی به اراضی دولت و اشخاص است لكن كمبود اعتبارات، اجرای این طرح را با مشكلا مواجه كرده است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر؛ معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در آئین معارفه مدیركل جدید ثبت اسناد و املاك ایلام با اشاره به این كه یكی از وظایف و تكالیف قانونی سازمان ثبت اسناد و املاك، اجرای قانون جامع حدنگار (كاداستر) طی پنج سال از تاریخ ابلاغ این قانون می باشد، اظهار داشت: باوجود اذعان بر نقش مؤثر اجرای این قانون در امتداد جلوگیری از تعدی به اراضی دولتی و گسترش پدیده زمین خواری در كشور، متأسفانه برای تأمین اعتبارات اجرای این قانون مشكلات فراوانی وجود دارد.
سید محمد هاشمی مقدم اظهار داشت: یكی از محورهای اصلی مورد تاكید رئیس قوه قضائیه در حوزه انجام وظایف سازمان ثبت اسناد واملاك كشور، اجرای كامل قانون حدنگار می باشد و در این راستا نیازمند حمایت جدی دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.
وی اضافه كرد: دراین زمینه پیگیری مستمری بوسیله دیدار با نمایندگان مجلس و مسئولین سازمان برنامه و بودجه انجام شده و امیدواریم در قانون بودجه سال ۹۹ دغدغه های سازمان ثبت اسناد و املاك كشور برای اجرای تكالیف و وظایف قانونی مورد عنایت و توجه ویژه قرار گیرد.
هاشمی مقدم در بخش دیگری از صحبت های خود به سوژه مبارزه با فساد بعنوان یكی از مهم ترین برنامه های سازمان ثبت در دوره مدیریت جدید اشاره نمود و اظهار داشت: دراین زمینه هیچ خط قرمزی وجود ندارد و برخورد با مفسدین و افرادی كه در تلاشند با نفوذ به محیط های اداری با حیثیت و آبروی همكاران ما بازی كنند به شدت در دستور كار قرار دارد.
وی اظهار داشت: فسـاد درونی و بیرونی مظاهری كریـه و دون شأن تشكیلات اداری در نظام اسلامی است و باید با همه ی جلوه های فساد برخورد شود.
وی یادآورشد: جامعه بزرگ كاركنان ثبتی جامعه ای پاك، ساعی و متعهد است و نمی گذاریم با اقدامات جمع معدودی افراد فرصت طلب و سود جو خدشه ای به آبرو و حیثیت آنان وارد شود.
معاون سازمان ثبت اسناد واملاك كشور با اشاره به این كه تكریم و پاسداشت خدمات و تلاش كاركنان مورد تاكید ریاست سازمان قرار دارد، اظهار داشت: دراین زمینه از تمامی ظرفیت ها و منابع قانونی استفاده خواهد شد و البته با لحاظ شرایط اقتصادی جامعه و كمبودهای اعتباری موجود با مشكلاتی نیز در این رابطه مواجه هستیم.
وی تكریم ارباب رجوع و ارائه خدمت سریع و سالم به مردم شریف را حق قانونی آنها برشمرد و اظهار داشت: مردم ایران اسلامی همواره ثابت كرده اند كه با تمام وجود از نظام و آرمان های آن حفظ و حراست خواهند كرد.
هاشمی مقدم به دلاور مردی و ایستادگی مردم ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره نمود و اظهار داشت: استان ایلام در راه كسب عزت جهانی برای نظام اسلامی بسیار مؤثر و نقش آفرین بوده است.
وی اظهار داشت: مردم قهرمان این استان پیش از آغاز جنگ تحمیلی و تجاوز رژیم بعثی به مرزهای كشورمان، مدت ها قبل مورد تهاجم قرار گرفته بودند تا رژیم متجاوز عراق بتواند موقعیت خودرا از قبل تثبیت كند و ضربه های بزرگ تری را به كیان اسلامی وارد نماید امّا با ایستادگی و صلابت مردم رشید این استان ناكام ماند.
وی تاكید كرد: مرور اتفاقات و مستندات تصویری دوران دفاع مقدس در استان ایلام باید به نحو مستمر و مناسب در معرض دید مسئولین و نسل جوان قرار گیرد تا دل مشغولی های امروزی سبب فراموشی یا كم رنگ شدن اهمیت این دلاور مردی ها و رشادت ها نشود و فراموش نكنیم كه امنیت و آرامش امروز و میزهایی كه برای خدمت در اختیار ما قرار گرفته است حاصل خون های پاكی است كه بر خاك این سرزمین جاری شده است.
هاشمی مقدم با اشاره به این كه انتصابات نیز در دستگاه قضایی در دوره تحولی جدید با حساسیت های بیشتری صورت می گیرد، اظهار داشت: یكی از مهم ترین فاكتورهای واگذاری مسئولیت به افراد در استانها در كنار تعهد، كارآمدی و تخصص آنها، بومی بودن مدیران می باشد و به تجربه ثابت شده كه مدیران بومی به لحاظ عوامل اجتماعی و فرهنگی زمینه كسب توفیقات بیشتری در حوزه كاری خود دارند و در همین رابطه نیز مدیر جدید مجموعه ثبتی در استان ایلام از همكاران بومی و با لحاظ سوابق شایسته قبلی انتخاب شده است.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور نقش كاركنان را در تحقق برنامه های عملیاتی و سیاست های سازمان بسیار مهم و باارزش توصیف كرد و اظهار داشت: ارائـه پیشنهادات و نقطه نظرات كاركنان برای مدیران از اهمیتی ویژه ای برخوردارست و در دوره مدیریت جدید سازمان مقرر شده تا به ارائه دهندگان پیشنهادات كاربردی امتیازات و تشویقات مناسبی تعلق گیرد.
وی درانتها با تاكید بر نقش دفاتر اسناد رسمی بعنوان پیشخوان های سازمان ثبت اسناد واملاك در جلب رضایت مردم، اظهار داشت: قانونمندی، برخورد با ملاطفت و ارائه خدمت سریع و سالم، انتظار و توقع بر حقی است كه امروز مردم از ما دارند و باید با تمام توان دراین زمینه تلاش نماییم.
رئیس كل دادگستری استان ایلام نیز طی سخنانی سلامت دستگاه قضایی و مبارزه با فساد را از تأكیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و اظهار داشت: برخورد با مظاهر فساد در جامعه از اولویت های دستگاه قضایی است و در این راه هیچ خط قرمزی وجود ندارد.
دهقانی به نقش سازمان ثبت اسناد واملاك كشور در امر پیش گیری از وقوع جرم و دعاوی و قضازدایی اشاره نمود و اظهار داشت: تثبیت مالكیت ها زمینه خیلی از دعاوی و اختلافات و جرائم را از بین می برد و در این بین وجود اسناد عادی و معاملاتی كه بدون تشریفات قانونی انجام می شود از جانب دیگر مسائل و مشكلات فراوانی را به دنبال دارد و تولید جرم می كند.
وی اظهار داشت: اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا در ادارات ثبت اسناد واملاك مصداق كامل قضازدایی است و در برنامه ششم توسعه تكالیف جدیدی نیز به سازمان ثبت اسناد و املاك محول شده كه در همین راستا می باشد و این امر چنان چه به نحو مناسب عملیاتی شود نتایج ارزشمندی به همراه خواهد داشت.
وی تاكید كرد: شناسایی و حذف واسطه گران و دلالان، نظارت دقیق بر عملكرد دفاتر اسناد رسمی و مشاورین املاك و تسریع در اجرای فرآیندهای در رابطه با صدور اسناد مالكیت در اجرای قانون تعیین تكلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند از مواردی است كه بر رضایت مندی بیشتر مردم از خدمات ثبتی بسیار مؤثر است.
در اختتام این مراسم ضمن تجلیل از خدمات عبدالحمید مرادی، مدیركل سابق ثبت اسناد و املاك استان ایلام، حمید حیدریان بعنوان مدیركل جدید ثبت اسناد واملاك استان ارائه شد.
لازم به ذكر است؛ معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در بدو ورود به ایلام با حضور در گلزار شهدای این شهر با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام كرد.


منبع:

1398/10/02
20:37:07
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: ابلاغ , اسلامی , اسناد , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت