علم الهدی خبرداد؛

درصدد احصاء نظام مسائلی برای پشتیبانی از پایان نامه ها هستیم

درصدد احصاء نظام مسائلی برای پشتیبانی از پایان نامه ها هستیم به گزارش علم عدل رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه در دیدار با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه میبد بر پشتیبانی از پایان نامه ها و رساله های دكتری اصرار كرد وگفت: در صدداحصاء نظام مسائلی برای پشتیبانی از پایان نامه ها هستیمبه گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه، دكتر سید حجت اله علم الهدی در دیدار با دكتر عباس كلانتری رئیس دانشگاه میبد ضمن اشاره به ضرورت وجود روحیه آرمانگرایانه در فعالیت ها اظهاركرد: هیچ گاه فكر نكنیم، نمی گردد یا دیگران هستند و سایر دانشگاه های معتبر كار را انجام می دهند، به تعبیر مقام معظم رهبری، هر جا هستید همان جا را مركز دنیا بدانید و بدانید از همان جا می توانید دنیا را تغییر دهید، اگر این نگاه را داشته باشید، بدانید بزرگترین كارها را با همت بالا می توان انجام داد.
وی با تاكید بر لزوم پرهیز از هرگونه موازی كاری در روند فعالیت ها اظهار داشت: باید از كارهای انجام شده اطلاع كسب نمود تا از باردیگر كاری پرهیز شود.
رییس پژوهشگاه قوه قضاییه خطاب به استادان دانشگاه بیان كرد: در بحث تحول قوه قضاییه و گام دوم انقلاب شما می توانید، میدان دار باشید و با اضافه كردن موارد دیگر مثل برگزاری همایش، طرح پژوهشی و نشست های تخصصی به صورت جزئی و كلی و محور بندی شده در موضوعات تخصصی ورود پیدا كنید، ما هم در پژوهشگاه در حد توان از شما حمایت و پشتیبانی خواهیم كرد.
علم الهدی با اشاره به رویكرد پژوهشگاه در امتداد استفاده از ظرفیت های بیرونی در كنار قضات با تجربه اضافه كرد: ما در صدد شناسایی گروه های كاری مختلف هستیم، مثل دانشجویان و اساتیدی كه كارهای خوبی در حیطه دستگاه قضایی انجام دادند تا از هم افزایی آنها استفاده نمائیم. مجموعه دانشگاه شما هم مستثنی نخواهد بود.
رییس پژوهشگاه قوه قضاییه در زمینه پشتیبانی از پایان نامه ها و رساله های دكتری اظهار نمود: دستور العملی دراین زمینه نوشته و فراخوانی به معاونت های قوه قضاییه و دادگستری های استانها ارائه شده است، در صدد احصاء نظام مسائلی برای پشتیبانی از پایان نامه ها هستیم.
وی یكی از كارهای پژوهشگاه قوه قضاییه را انتشار آراء قضایی معرفی نمود و اظهار داشت: انتشار رای تحولی در نظام حقوقی كشور است و به صورت طبیعی وارد تمام تحقیقات و رساله ها خواهد شد اما این موضوعات نیازمند هم افزایی است و تردید نكنید می توانید این فعالیت ها را با هم افزایی سایر بخش های قوه قضاییه انجام دهید.
علم الهدی اشاره كرد: در بعضی موضوعات، انجام كار تكراری و موازی كاری بد نیست اما برخی مواقع در موضوعات علمی و پژوهشی نیازمند هم افزایی هستیم تا با علم به تحولات آنرا روبه جلو ببریم.
رییس پژوهشگاه قوه قضاییه افزود: مركز آموزش های آزاد راه اندازی خواهد شد و بناست با حضور قضات كاركشته در موضوعات مختلف كارگاه های مختلفی برای استادان، وكلا، دانشجویان و سایر مخاطبان حقوقی ارائه شود.
وی به سوژه بازدیدهای دانشجویی ذیل تفاهم نامه میان سازمان های زیر مجموعه دستگاه قضایی اشاره نمود و اظهار داشت: هماهنگی های ستادی دنبال می شود و اساسا تعامل و همكاری از جانب ما وجود دارد.


منبع:

1398/09/11
23:01:30
5.0 / 5
5208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت