آیت الله رئیسی طی بیانیه ای تاكید كرد؛

ضرورت نظارت دقیق برمحل هزینه كرد درآمدهای ناشی ازافزایش قیمت بنزین

ضرورت نظارت دقیق برمحل هزینه كرد درآمدهای ناشی ازافزایش قیمت بنزین به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه در مورد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مسائل به وجود آمده در مورد آن اطلاعیه ای در ۵ ماده خطاب به مسؤلان قضایی صادر كرد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، رئیس قوه قضائیه در مورد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مسائل به وجود آمده در مورد آن اطلاعیه ای در ۵ ماده خطاب به مسؤلان قضایی صادر كرد.

متن كامل این بیانیه بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
مسؤلان محترم قضایی
با سلام
نظر به اینكه اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین، باعث بروز برخی حوادث و نگرانی ها در جامعه شده است، نكات زیر مورد توجه و اهتمام قرار گیرد:
۱- نسبت به پیشنهاد دولت محترم برای اجرای طرح سهمیه بندی و اعلام نرخ جدید بنزین كه با استناد به تكالیف قانونی، به منظور ایجاد هماهنگی در شورای اقتصادی سران قوا مطرح و مصوب شد، فارغ از نظرات مختلف كارشناسی موجود پیرامون این طرح و شیوه اجرای آن كه می توان در فضای دور از التهاب و غیرهیجانی به آن پرداخت، دستگاه قضایی خویش را موظف می داند برای رفع مشكلات احتمالی در فرایند اجرا، به وظایف قانونی خود عمل نماید.
۲- در مقاطع مختلف حیات پربركت نظام جمهوری اسلامی، هر زمان به مردم اعتماد شده است، پشتیبانی و حمایت آنها عامل اصلی اجرای تصمیمات مهم و سرنوشت ساز بوده است. نظام، تجربه اجرای تصمیمات مشابه را داشته. در این مورد هم سخن گفتن با مردم و تشریح علل این تصمیم قبل و پس از اجرای تصمیم ضروری می نماید. بنابراین از راه استانداران و مسئولین مربوطه پیگیری نمایید تا علل این تصمیم به صورت شفاف برای مردم بخصوص اثرگذاران جامعه و نخبگان تبیین گردد و دیدگاه های نخبگان و دلسوزان مورد توجه قرار گیرد.
۳- به دادستان های محترم در سراسر كشور تاكید می گردد ضمن مراقبت نسبت به حفظ حقوق شهروندی و كرامت مردم در مقابل هرگونه تعرض، در مورد اشرار، وابستگان به جریانات ضد انقلاب و نفوذی هایی كه با اقدامات خرابكارانه در جهت خواست دشمنان، امنیت مردم و جامعه را هدف قرار داده اند با همكاری نیروهای انتظامی و امنیتی با قاطعیت اقدام قانونی معمول دارند.
۴- سازمان بازرسی كل كشور موظف است ضمن نظارت دقیق بر محل هزینه كرد درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین و ایفای وظایف دولت در جهت پیشگیری از افزایش قیمتها، اجرای كامل تعهدات دولت در مقابل مردم همچون پرداخت بموقع و منظم یارانه ها را مستمرا پیگیری نماید تا زمینه برای افزایش اعتماد مردم فراهم شود.
۵- به معاون اول قوه قضاییه مأموریت داده می شود با تشكیل كمیته ای متشكل از دادستان كل، رئیس سازمان بازرسی و رئیس حوزه ریاست و با دعوت از مدیران ذیربط، نسبت به پیگیری موارد فوق و بررسی وضعیت حوزه های قضایی و گزارش های دریافتی و عرضه مشورت های لازم، به نحو مقتضی اقدام نمایند.
عزت و اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی و سربلندی و توفیق مردم عزیزمان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
سیدابراهیم رئیسی»

1398/08/27
13:15:22
5.0 / 5
5000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت