رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

قضات در بررسی پرونده ها و صدور احكام دقت و سرعت داشته باشند

قضات در بررسی پرونده ها و صدور احكام دقت و سرعت داشته باشند به گزارش علم عدل رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینكه قضات باید در بررسی پرونده ها و صدور احكام دقت و سرعت داشته باشند، اضافه كرد: اخلاق مداری و مدارا با مردم در دستور كار قضات قرار گیرد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام شكرالله بهرامی ظهر پنجشنبه در همایش فرصت های تحول در سازمان قضایی نیروهای مسلح كه در مجتمع قضایی قم برگزار شد، با اشاره به تأكیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم تحول در دستگاه قضایی، تصریح كرد: تحول در قوه قضائیه باید از درون و آنچه به صلاح مردم بوده آغاز شود.
وی با اشاره به لزوم پیشگیری از صدمه زدن به اركان قوه قضائیه اضافه كرد: شاخص هایی مانند كادرسازی، برنامه محوری، انقلابی ماندن، دقت در صدور احكام قضایی، حفظ آبروی مجرمان و خانواده آنان، اجرای احكام صادره، حراست از سلامت دستگاه قضایی و غیره باید در دستور كار باشد.
وی اطاله دادرسی را یكی از آفت های قضایی دانست و خاطرنشان كرد: باید همگان برای حفظ سلامت دستگاه قضا تلاش كنند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه تصریح كرد: قضات باید در بررسی پرونده ها و صدور احكام دقت و سرعت داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه اخلاق مداری و مدارا با مردم در قوه قضائیه در دستور كار باید قرار بگیرد، افزودد: متاسفانه هجمه ها و ظلم های زیادی ضد نیروهای مسلح انقلاب اسلامی وجود دارد.
برخی برای اهداف سیاسی خود به نیروهای مسلح حمله می كنند
حجت الاسلام بهرامی با انتقاد از اینكه برخی برای اهداف سیاسی خود به نیروهای مسلح حمله می كنند، اضافه كرد: نیروهای مسلح با اقتدار و تمام توان خود در حال دفاع از كیان انقلاب اسلامی هستند.
وی ضمن تاكید بر اینكه همگان باید حامی نیروهای مسلح باشند، خاطرنشان كرد: باید پیش از آنكه فردی از نیروهای مسلح را به دادگاه بكشانند درباره وی تحقیقات لازم به عمل آید و ابعاد مختلف مبحث تبیین شود.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاكید بر اینكه نیروهای مسلح از مخدوش شدن امنیت كشور جلوگیری می كنند كه این اقدامی بزرگ است، خاطرنشان كرد: تعجیل در موضع گیری ها درباره تخلفات افراد در نیروهای مسلح امری نادرست است.
وی تصریح كرد: چندی پیش به واسطه برخورد با خانم بدحجابی در یكی از پارك های تهران، پلیس عملكرد خوبی داشت ولی باوجود این كنترل اوضاع ولی بازهم هجمه سازی های رسانه ای بر نیروی انتظامی وارد شد.
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به اینكه دنیا به دنبال افزایش اختیارات پلیس های خود است، اضافه كرد: بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته میزان رضایتمندی از عملكرد سازمان قضایی نیروهای مسلح به ۸۵ درصد رسیده است.

1398/08/23
10:19:10
5.0 / 5
4997
تگهای خبر: اسلامی , پرونده , پلیس , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت