سوزاندن هزاران مسلمان برای از بین بردن تمدنی ۸۰۰ ساله

سوزاندن هزاران مسلمان برای از بین بردن تمدنی ۸۰۰ ساله علم عدل: اسپانیا كه در قدیم اندلس نامیده می شد، درسال 711 میلادی توسط مسلمین فتح شد.به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین به نقل از كتب تاریخی، مسلمانان حدود ۸۰۰ سال بر آن حكومت كردند كه هنوز هم آثار اسلامی و بناهای معماری اسلامی در جای جای آن به چشم می خورد. بارها مسیحیان بر این كشور تاختند اما مسلمانان مقاومت نمودند و آنها را شكست می دادند.
بعد از شكست های پی درپی مسیحیان برای غلبه بر اندلس، آنها به یك حیله های فرهنگی و سیاسی متوسل شدند. «گوستاو لوبون» فیلسوف و مورخ فرانسوی در كتاب خود درباره حیله ها و رفتار مسیحیان مقابل مسلمانان می نویسد:
« در سال ۱۴۹۲ كه فردیناند (رهبر نظامی مسیحیان) اسپانیا را از اعراب گرفت، در ابتدا به اعراب در زبان و مذهب آزادی داد، ولی درسال ۱۴۹۹ پیمانی را كه در این زمینه با مسلمانان بسته بود شكست و آغاز به تعدی و آزار آنها نمود و بالاخره منجر به ریشه كن كردن آنها شد، مسیحیان نخست مسلمانان را وادار به قبول كردن دین مسیحیت كردند، سپس محكمه های تفتیشی تشكیل دادند و به بهانه اینكه واقعا به دین مسیح در نیامده اند دستور سوزاندن این مسیحیان جدیدالورود را دادند. البته این كار به تدریج صورت می گرفت برای اینكه نمی توانستند چندین میلیون عرب و مسلمان را یك دفعه بسوزانند. بدین جهت كشیش بزرگ یكی از شهرهای اسپانیا كه در ضمن رئیس محكمه های تفتیش نیز بود، دستور داد تمام عرب هایی كه دین مسیح را نپذیرفته اند از پیر و جوان و زن و مرد و كوچك و بزرگ همه را گردن بزنند.
البته راهب دومینكی "بلیدا" به این هم اكتفا نكرد و دستور داد هرچه عرب هست حتی آنهایی كه مسیحی شده اند گردن بزنند، برای اینكه او می گفت محال است اعرابی كه مسیحی شده اند از روی حقیقت و صداقت به این دین گرویده باشند پس بهتر است هه را بكشیم تا خدا درعالم آخرت میان آنها حكومت كند و هر كدام را كه به راستی به دین نصرانیت در نیامده اند داخل جهنم كند. بااینكه این رای را جامعه كشیشیان پسندیدند ولی دولت اسپانیا مصلحت ندید آنرا انجام دهد ولی درعوض دولت در سال ۱۶۱۰ میلادی دستور داد تمام مسلمانان از اسپانیا بیرون روند و مهاجرت كنند.»
چنانچه خیلی از دانشمندان تاریخ نویس گفته اند از زمانی كه فردیناند اسپانیا را فتح كرد تا آخرین مهاجرت مسلمانان سه میلیون نفر از نفوس اسپانیا كاسته شد و قتل عام سان بارتلمی در مقابل این كشتارهای دسته جمعی و بیرحمانه افسانه كوچكی بیش نیست.
۶۲۶۲


منبع:

1398/08/17
17:31:19
5.0 / 5
5089
تگهای خبر: آزادی , اسلامی , حكم , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت