بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی كتابخانه دانشگاه تهران راه اندازی شد

بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی كتابخانه دانشگاه تهران راه اندازی شد علم عدل: بخش نشریات كتابخانه دانشگاه تهران كه در برگیرنده روزنامه ها و مجلات قدیمی فارسی و انگلیسی است، راه اندازی شد.


به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین بخش نشریات كتابخانه دانشگاه تهران امروز یكشنبه با حضور «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه و «رسول جعفریان» رئیس كتابخانه دانشگاه تهران و برخی چهره های علمی و فرهنگی راه اندازی شد.
رئیس كتابخانه دانشگاه تهران در سخنانی در این مراسم اظهار داشت: قسمتی از كتابخانه دانشگاه كه از گذشته اهمیت داشته، نشریات لاتین، فارسی و عربی است كه مجلات و روزنامه های قدیمی را شامل می شود. علاوه بر دانشگاه تهران، مجلس شورای اسلامی و كتابخانه ملی نیز این نشریات و مجلات قدیمی را در كتابخانه خود جای داده اند. در كتابخانه دانشگاه تهران نیز ۲ هزار و ۷۶۴ مجله فارسی و ۲ هزار و ۶۴۸ مجله لاتین نگهداری می شود.
جعفریان اضافه كرد: همین طور یك هزار و ۹۸۹ عنوان روزنامه فارسی و ۱۰۲ عنوان روزنامه به زبان لاتین در بخش نشریات نگهداری می شود كه برای پژوهش بسیار باارزش و گرانبها است. وی اصرار كرد كه قبل از این نشریات در طبقات مختلف كتابخانه نگهداری می شد، ولی با همت مسئولان و اعضای كتابخانه در بخش نشریات جمع شدند. در این مكان كارهای پژوهشی بهادار ای می توان انجام داد، ولی برای بازسازی مجموعه نیازمند منابع مالی است. صحافی حدود ۱۰۰ جلد كتاب نفیس تك جلدی، نزدیك به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان منابع مالی نیاز است؛ برای اینكه این نسخ ارزش مادی و معنوی بالایی دارند. رئیس كتابخانه دانشگاه تهران اشاره كرد: این ظرفیت در بخش نشریات وجود دارد كه جهت استفاده بیشتر دانشجویان از این منابع ارزشمند، قسمت هایی بازسازی شود. اجرای این هدف به منابع مالی نیاز دارد.
/6262

1398/07/23
15:26:13
5.0 / 5
4918
تگهای خبر: اسلامی , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت