جاذبه حركت اربعین و همگرایی ملت های مسلمان

جاذبه حركت اربعین و همگرایی ملت های مسلمان به گزارش علم عدل نماد و نشان این وحدت ملت ها در خیل عظیم و چندین میلیونی راهپیمایان اربعین چیست؟


وحدت امت اسلامی بارزترین تجلی توحید در جامعه است؛ اما این كه نماد و نشان این وحدت چه باشد، كاملاً در رابطه با انگیزه ها و آرزوهای مردم در هر زمان است.
ازاین رو اگر امروز امام حسین ضد السلام، كه مظهر ایثار جان و مال در راه احقاق حق و محو باطل است، شعار محوری خیل عظیم و چندین میلیونی راهپیمایان اربعین است كه مسافت های چندصد كیلومتری را با پای پیاده به سمت حرم نورانی آن حضرت می پیمایند، بدین معناست كه محوری ترین شعار امت اسلامی در دوران ما رویكرد مبارزه برای برگزاری عدالت و محو ظلم در جامعه است. برای رسیدن به این مقصود شیوه حسین ضد السلام را برگزیده اند. خوشبختانه رایحه دل انگیز این حركت ملت های مسلمان آن چنان در سراسر عالم پراكنده شده كه نه تنها كنجكاوی پیروان دیگر مذاهب و ادیان را برای شناخت این امام بزرگوار برانگیخته، بلكه جاذبه این وحدت و همگرایی همه ساله در روزهای اربعین آتش شوق برای پیوستن به این راهپیمایی بزرگ در قلبشان شعله ور شده و به این رود خروشان می پیوندند.

* رئیس اسبق كتابخانه ملی ایران

1398/07/22
13:15:52
5.0 / 5
5546
تگهای خبر: اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت