دادگستری استان خوزستان:

طرح هزار مسجد هزار حقوقدان در خوزستان اجرایی شد

طرح هزار مسجد هزار حقوقدان در خوزستان اجرایی شد به گزارش علم عدل رئیس كل دادگستری خوزستان از آغاز اجرای طرح هزار مسجد، هزار حقوقدان در این استان اطلاع داد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در دیدار رئیس سازمان بسیج حقوقدانان كشور اظهار داشت: این طرح در جهت حفظ حقوق عامه و به منظور ارتقای سطح آگاهی های حقوقی مردم استان با هدف استفاده از ظرفیت بسیج، با همكاری و مشاركت سازمان بسیج حقوقدانان استان شروع شد.
وی اضافه كرد: این طرح اگر به صورت صحیح و مطلوب اجرایی شود می تواند در بحث جلوگیری از وقوع جرم و همینطور كاهش ورودی پرونده ها به محاكم تأثیر بسزایی را شاهد می شویم.
رئیس دستگاه قضایی استان خوزستان بر اهمیت گسترش طرح «هر مسجد یك حقوقدان» در میان اقشار مختلف جامعه تاكید و بیان كرد: این طرح باید در میان اقشار مختلف جامعه توسعه و نهادینه شود به صورتی كه می توان با استفاده از ظرفیت سران عشایر، طرح «هر عشیره یك حقوقدان» را اجرایی و به افزایش سطح آگاهی های حقوقی افراد عشیره برای كاهش صدمه های عشیره كمك كرد.
وی با اشاره به ضرورت آموزش های لازم و كافی به حقوقدانانی كه در این طرح شركت می كنند، اظهار نمود: در جهت ایجاد ارتباط با مردم و عرضه راهنمای هایی مطلوب در زمینه مسائل حقوقی لازم است كه دوره های آموزشی برای بسیجیان حقوقدان شركت كننده در این طرح برگزار گردد و دادگستری استان این آمادگی را دارد كه به منظور آشنایی بیشتر بسیجیان حقوقدان با محیط دادگستری، این دوره ها را برگزار كند.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی، بسیج و بسیجی را از شاخصهای معنوی و انقلابی دانست و عنوان كرد: بسیج كلمه ای است كه دارای پشتوانه معنوی و الهی است و بسیجی فردی است كه با رفتار و كردار ولایت مداری خود در انجام فعالیت های مختلف مردمی جایگاه خوبی در جامعه دارد.

1398/07/21
19:47:46
5.0 / 5
5352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت