ركوردهای جهانی پیاده روی اربعین!

ركوردهای جهانی پیاده روی اربعین! به گزارش علم عدل فارس نوشت: راست گفته اند كه عشق عجایب دارد. همین سال ها كه اربعین حسین (ع) تجلی ها كرده در دنیا، ركوردها هم شكسته در جهان؛ حیرت ها برانگیخته و قدرت معنوی شیعه را به رخ دنیای دورافتاده از معنا كشیده است. عشق حسین (ع) عظیم است.


ركوردهای اربعینی زیادند و همگی حیرت انگیز؛ شورهای درون، شگفتی ها آفریده در بیرون. از سال ۹۴ جمعیت زوار اربعین با وجود تهدیدهای امنیتی آن قدر بالا رفت كه جهانیان به فكر مقایسه ابعاد متنوع این گردهمایی بهت آور با ركوردهای جهانی افتادند؛ اول از همه معلوم شد پیاده روی اربعین از نظر جمعیت ركورد زده و عنوان شلوغ ترین گردهمایی سالانه جهان را به دست آورده است. بعد ركوردهای دیگر از طریق رسیدند تا اربعین خاص ترین و ركورددارترین گردهمایی جهان باشد.
بزرگ ترین گردهمایی سالانه جهان از سال ۹۳ جمعیت زوار به ۲۰ میلیون نزدیك شد و سال ۹۴ جمعیت را ۲۲ میلیون نفر تخمین زدند. هرچند مقامات عراقی اعلام نمودند جمعیت زوار اربعین در سال ۹۴ حدود ۲۶ میلیون نفر بوده است. از آن سال نیز مراسم پیاده روی اربعین هر بار با جمعیتی بیشتر از ۲۰ میلیون نفر انجام می شود. تنها مراسم قابل مقایسه با اربعین از نظر جمعیت، مراسم «كوم میلا»ی هندی هاست كه البته هر ۳ سال یك دفعه انجام می شود. پیاده روی اربعین زائرانی از بیشتر از ۷۰ كشور جهان دارد كه این هم خودش ركوردی است. جالب اینكه هرسال زائرانی از كشورهای سوئد، دانمارك، آمریكا، انگلستان، اتریش، فنلاند، آرژانتین، كلمبیا، روسیه و استرالیا نیز در پیاده روی اربعین حاضرند.
طولانی ترین راهپیمایی جهان ركورد طولانی ترین راهپیمایی جهان متعلق به مراسم اربعین است. مسیرهای اصلی سفر زوار به كربلا بیشتر از ۶۴۰ كیلومتر طول دارند و عشق و همت و استقامت اربعینی ها به برگزاری طولانی ترین راهپیمایی جهان منجر گردیده است.
بزرگ ترین مراسم خورانیدن در دنیا پیاده روی اربعین بزرگ ترین مراسم خورانیدن جهان است. حدود ۷۰۰ میلیون وعده غذا شامل صبحانه و ناهار و شام و همین طور میان وعده بین زوار اربعین توزیع می شود كه بخش عمده آن با هزینه های شخصی مردم عراق و روستاییان و كشاورزان مناطق اطراف كربلا و البته داوطلبانی در كشورهای همسایه طبخ می شود و به كمك های دولتی و بین المللی نیازمند نیست. این میزان وعده غذایی رایگان را مقایسه كنید با كمك های غذایی كه در حوادث بزرگ از طرف نهادهای بین المللی فراهم می شود. برای مثال پس زلزله مرگبار هائیتی با كمك های جهانی و همدلی بین المللی درنهایت نیم میلیون وعده غذایی تحویل زلزله زدگان شد. ارتش آمریكا هم كه به دلیلهای سیاسی به تكاپو افتاده بود بعد از دریافت بودجه های كلان دولتی و برنامه ریزی های فراوان بالاخره توانست طی ۵ ماه حدود ۵ میلیون وعده غذا به زلزله زدگان برساند.
بزرگ ترین نماز جماعت جهان شلوغ ترین نماز جماعت جهان در روز اربعین و پیرامون حرم های مطهر اباعبدالله (ع) و ابوالفضل العباس (ع) خوانده می شود؛ نماز عاشقان دوده (ع) شلوغ ترین نماز جماعت دنیاست. این نماز با شكوه از صفوف نمازگزاران مسلمان از ۳۰ كشور تشكیل می شود و گاهی صفوف آن به كیلومترها آن طرف تر كشیده می شود.
بزرگ ترین مجمع كار داوطلبانه در دنیا مسیرهای پیاده روی اربعین میزبان بزرگ ترین تجمع خدمات داوطلبانه و رایگان در دنیاست. در واقع در پیاده روی اربعین بیشترین میزان كار داوطلبانه در یك رویداد اتفاق می افتد. بنا به اعلام بیشتر از ۱۷ هزار موكب و مضیف در مسیرهای پیاده روی اربعین برای پذیرایی و خورانیدن زوار و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی بر پا می شود. متكثرترین آیین مذهبی جهان اربعین از نظر تنوع مذهبی شركت كنندگان متكثرترین آیین مذهبی جهان است. شیعیان و سنی ها در كنار مسیحی و كلیمی و زرتشتی و بودایی و ایزدی... در این مراسم شركت می كنند. و یك ركورد دیگر! اربعین ركوردی متفاوت هم دارد. عظمت این خیزش نوظهور جهانی را چشم خیلی ها برنمی دارد! و این طوری است كه به اذعان اغلب كارشناسان رسانه ای دنیا مراسم اربعین در قسمتی از رسانه های جهان خصوصاً رسانه های مشهور غربی به وضوح سانسور می شود. برخی رسانه ها حتی از ارائه خبر زیرنویس برگزاری مراسم اربعین در برنامه های خبری شان دریغ می كنند تا پیاده روی اربعین از نظر رسانه ای سانسور شده ترین مراسم جهان هم باشد. البته نگران نباید بود. عظمت اربعین را آنان كه باید ببینند، می بینند و دشمنان بهتر از هر كسی می فهمند كه چه خبرهاست در بین شیعیان و چه شورها حسین (ع) برانگیخته در جان ملت ها. ۲۴۱۲۴۱


منبع:

1398/07/18
14:45:30
5.0 / 5
6291
تگهای خبر: حوادث , خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت